Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenképpen be kell állítani...

Mindenképpen be kell állítani a 3 óránkénti szopizást, vagy ez is babafüggő és lehet hogy beáll majd magától?

Figyelt kérdés
Én nem tudnám elnézni,hogy sokáig sírjon a babám. Most vagyun egy hetesek és 1-1.5-2 óránként felébred,sír és enni kér. Ez engem nem zavarna,de mindenki a 3 órával jön... Tejem az van szerencsére,de azt sem tudom,hogy azt mikor kell lefejni? Egyáltalán fontos az,hogy lefejjem? Kérlek segítsetek,ez az első babám.
2008. jún. 20. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor érdemes lefejni a tejed, ha a baba nem eszi meg az egészet, hogy ne kapj mellgyulladást és a tejed se apadjon el. Az evésre pedig azért mond mindenki 3 órát, mert így tanulták..ha a baba éhes adj neki, de éjszaka legyen neki nagyobb türelme, amíg nem éri el az 5-6 kilót addig éhes is marad éjjel, utána könnyebb lesz. ha te bírod akkor csak adj neki.
2008. jún. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem 1 hónapos a kisfiam, de én nem állítottam rá a 3 órára. van amikro pont úgy kér enni, de korábban is és most is van úgy, hogy 1.-1.5 óránként kér enni. Mi vettünk mérleget és mérem előtte(szopi előtt) és utána. Arra jöttünk rá, hogy ha csak modnjuk 60 grammot eszik és elalszik, akkor szokott 1 óra múlva kérni még, mert nem volt neki elég. ha eszik mondjuk 100 grammot, akkor alszik akár 4 órát is.

Fejni én csak akkor szoktam, ha úgy gondolom, hogy sok maradta a ciciben és érdemes lefejni. mert ha kevés van benne, mert kiszívta, akkor nem fejek nehogy kevés legyen legközelebb.

egyszer 90 grammot fejtem le, na akkor fontos volt, mert majd szétdurrant a cicim és rossz lett volna bennehagyni.

minden jót nektek :)

2008. jún. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Hagyd a fenébe az órát! Te órára eszel? Régi gyakorlat az órára etetés, sajnos sokan ragaszkodnak még hozzá, pedig mára már bebizonyították, hogy jobb, ha igény szerint szoptatod. A babáknak még nincsenek elrontva az ösztöneik, tudják, mikor kell enniük, hidd el! Bízzál az ösztöneidben és úgy tegyél, ahogy Te látod jónak, ne ahogy a szomszéd, vagy bárki más.

Ha segítség kell, érdemes őt kérdezni, de akár a válaszokat, vagy a válaszokban ajánlott blogokat olvasgatni, sokmindent megtudhatsz belőle: [link]

2008. jún. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne halgass senkire, csak az ösztöneidre figyelj mg a babára. Az én kislányom 2 hétig óránként evett éjjel nappal. Kicsit fárasztó volt de megérte, az első hónapban 1.1 kg-ot híztunk. Most leszünk 2 hónaposak és csak most kezd ráállni a kb. 3 óránkénti evésre.

Ja és az állandó mérlegelés nem biztos hogy jó, mert csak stresszeli magát vele az ember. Én csak heti 1-szer mérem és megnyugszom, hogy eleget hízott és nem aggódom minden evés után, hogy eleget evett-e.

2008. jún. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kislányom lassan 5 hónapos, de még mindig össze-vissza eszik. Mikor éhes, megetetem:)
2008. jún. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Annyira boldog vagyok,hogy egy negatív választ sem kaptam! Köszönöm nektek,nagyon sokat segítettetek a lelkivilágomon :)
2008. jún. 20. 20:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló vagyok, én még sosem fejtem. Attól csak több lesz..
2008. jún. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyen pici babánál ez norális. Az én fiam három, majd négy óránként szopott, de nem azonnal. Kb. egy hónapos volt, mire ez így kialakult. Minden baba kialakít egy ritmust, persze ebben lehet neki segíteni kicsit, és akkor hamar megszokja.
2008. jún. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!