Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cicizés közben ugye nem...

Cicizés közben ugye nem fulladhat meg a baba?

Figyelt kérdés
elég sokszor félrenyel és olyankor soksor félrenyel és majdnem infarktust kapok olyankor. már rémálmok is gyötörnek, azt álmodom hogy félrenyel és meghal.

2013. jún. 9. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam ilyenről, hogy megfulladt volna a baba, ki mohó, minél többet akar enni. Lehet, hogy egy idő után megtanulja, hogy ha lassabban eszik, akkor nem nyel félre. A fiamnál nem emlékszem ilyenre, de kérdezd meg a gyerekorvost, védőnőt, hogy tehetsz-e valamit, vagy baj lehet-e.
2013. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom az első pár hónapban sokat nyelt félre, nagyon kis mohó volt, aztán belejött a dologba, és nem nagyon fordult elő később. Én is féltem tőle, de szerintem van bennük annyi életösztön, hogy megoldják a dolgot! :)
2013. jún. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig ha előfordult, mindig gyorsan a vállamra raktam, vagy hasra fordítottam, hogy a feje lejjebb kerüljön a testénél, attól függ hogy feküdt éppen, ezzel lehet segíteni kicsit, hogy ki tudja köhögni ha félrenyelt...
2013. jún. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Általában törökülésben szoptatok, szóval a babát magam felé fordítom. Én olyankor felültetem és a hátát ütögetem. De olyan ilyesztő:/
2013. jún. 9. 17:04
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
elhiszem hogy iJesztő de nem lesz baj, viszont ne ültesd mert az nem tesz jót a gerincének még rövid ideig sem szabad ültetni. Tedd a válladra ilyenkor és úgy ütögesd a hátát.
2013. jún. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a babát ülteti, hanem ő ül törökülésben, és a vállára veszi a picit, és a hátát ütögeti...szóval jól csinálja!


Nem lesz gond, ne aggódj! :)

2013. jún. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xStefix ***** válasza:
42%

Nem lehet, hogy túl erősen folyik a tejed..?

Ha esélyes, akkor próbáld ki, hogy fotelban hátradőlve szoptatsz, a baba a pocakodon, így a gravitáció lassítja-enyhíti az erős tejfolyást.

Illetve, ha esetleg meg szoktad várni, amíg már sír a babád, akkor ezt inkább előzd meg. Ha már nagyon éhes-szomjas, akkor sokkal mohóbban fog szopni és így könnyebben félrenyel. Már az első jelekre (nyöszögés, cuppogás, kézrágás) célszerű mellre tenni, így türelmesebb lesz.

2013. jún. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nem folyik olyan nagyon. Inkább arról lehet szó, hogy a levegő valahogy belemegy a szájába, megszűnik a vákum és azért.
2013. jún. 11. 15:16
 9/10 xStefix ***** válasza:

Ha rendesen rajta van a cicin, akkor nem engedi el közben, hanem folyamatosan vákuumban tartja a szövetet.

Akkor elképzelhető, hogy rosszul teszed mellre, vagy valamiért gyenge és elereszti, esetleg rossz technika rögzült nála (cumi, üveg, védő?).

2013. jún. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Cumizik is és teázik is :/ akkor az a gond?
2013. jún. 14. 20:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!