Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3,5 hós baba csak napi 350ml-t...

3,5 hós baba csak napi 350ml-t eszik. Nem kevés?

Figyelt kérdés

3,5 hós lányom napi kb 350ml tejet eszik meg. Csak anyatejes. 3 hete stagnál a súlya. Nekem az a furi hogy nemis kér többet, legalábbis nem reklamál hogy kevés lenne. Ehez még hozzá jön hogy elindult a foga és kakilni sem kakil csak szélcsővel. De nem azért nem kell több cici mert fáj neki, mert akkor sirna. Gyerekorvos azt mondta h ha 26.ig (akkor megyünk oltásra) nem változik akkor csinálunk egy próbaetetést tápival. És ha ugy fogja szivni hogy behorpad a homloka akk kevés volt a cici és kiegészitünk.


Ti mit gondoltok erről? Valakinek valami ötlet hogy mi lehet?? Vagy csak tényleg kevés a tejem? De akkor miért nem szól?

Előre is köszi.



2013. jún. 6. 20:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt hogy amugy kiegyensúlyozott, mosolygó baba. Szépen fejlődik, már mindent megfog, nézegeti magát a tükörben, próbál forogni bár még csak oldalra sikerül :)
2013. jún. 6. 20:49
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
de kevés, főleg ha nem hízik, akkor biztos,h kevés
2013. jún. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy 3 hónapos baba súlya nem stagnálhat 3 hétig. Pontosan ebben a korban híznak még a babák a legjobban. A 350 ml tej ilyen idős babának kevés.
2013. jún. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem meg ha kevés lenne a tejed,akkor sírna neked óránként legalább!Az én orvosom és a védőnőm is azt mondja,h van egy időszak,amikor csak híznak és híznak és van amikor stagnál egy kicsit és megint el kezd hízni!Szerintem ne aggódj!
2013. jún. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi, az 1es meg 2es válaszolo szerint akk miért nem sìr h éhes?
2013. jún. 6. 21:44
 6/14 anonim ***** válasza:
Ebben az ominózus 3 hétben nem nyúlt meg? Mert olyankor szokott a súlyuk stagnálni, vagy keveset híznak, amikor cm-ben nőnek nagyot.
2013. jún. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Huu passz, nem mértem őt, de holnap megfogom :) Köszi.
2013. jún. 6. 21:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért nem sír, ha éhes, az enyém mindig ordított, ha éhes volt. Mondjuk Ő nagyevő. Olvastam már itt ilyen esetet, mint a tiétek, ott sem sírt soha a baba, hogy éhes még, de amikor kipróbálták, hogy eszik-e még tápszert, akkor még igen nagy adagot bevágott. Igen, van olyan időszak, amikor lelassul a hízás, de ez már a mászás időszaka 7-8-9 hónapos korban és akkor sem stagnál, hanem lassul. Az orvosotok is aggódik, különben nem akarna próbaetetést. Ha tápszert kell adni az sem a világ vége ám, sokkal inkább, mint hogy ne fejlődjön a baba. 2-es vagyok
2013. jún. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 BubóBéla ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Nagyon gyakran felmerülő kérdés, hogy vajon az a kevés, amit szopik a baba, elég-e neki? Az jó dolog, hogy úgy látod, a kicsi kiegyensúlyozottnak, nyugodtnak tűnik. Vannak olyan kisbabák, akik nagyon keveset szopnak és mégis normálisan fejlődnek. A fogyasztott tejmennyiség elég széles határok között mozog (400-1200 ml, az átlag 800 ml). Kb. 6 hetes és 6 hónapos kor között állandó a "fogyasztás" azért, mert egy idő után lelassul a súlyfejlődésük, kevesebb energiára van szükségük.


Lassulhat és stagnálhat a súlyfejlődés akkor, amikor a mozgásfejlődés beindul, illetve ha sokat nő a baba. Ezért a súlyt a hosszal érdemes együtt nézni, nem önmagában.


Amikor felmerül, hogy kevés lenne a tej, vagy nem szopik eleget a csecsemő, sokan azt javasolják, amit neked is mondott az orvos, hogy próbáljatok próbaetetést.

Ez több okból nem szerencsés. Egyrészt a babák nem csak evésre használják a szopást, hanem biztonság, megnyugvás, elalvás, akár fájdalomcsillapítás miatt is. Ezért elképzelhető, hogy bementek és épp akkor mondjuk csak szomjas lesz és keveset szopik, míg előtte vagy utána sokkal többet. Másik dolog az, hogy üvegből sokkal-sokkal többet meg tudnak enni, mint amennyit szeretnének. Voltak erre vonatkozólag kutatások, hogy a kizárólag szoptatott babák a rendelkezésre álló tej kb. 75%-át szopták ki az anyamellből, saját maguk szabályozták a fogyasztást.


Amikor ez a kérdés felmerül, hogy miért nem hízik, miért nem elég a tej, azt nagyon alaposan érdemes körüljárni. Valóban nem termel elegendőt az anya? Vagy termel, de akkor a baba miért nem szopik többet? Ha kevés a tej, akkor lehet fokozni a termelést. Ha keveset szopik a baba, meg kell nézni, mi lehet az oka, nincs-e valamilyen lappangó betegsége?


Tehát van az egyszerű út, hogy adjunk tápszert, meg van a hosszabb, hogy járjuk körül a témát.


Lenne kedved beszélni egy laktációs szaktanácsadóval? Ki tudnak menni személyesen is, őket itt találod meg: www.ibclc.hu , de TB alapon is el tudsz menni szoptatási ambulanciára, ahol gyermekorvosok rendelnek: Bethesda, Péterfy, Szent István Kórházakban.


26.-ig sok idő van, addig talán az ő segítségükkel meg is oldódik a probléma ;.

2013. jún. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi :)

58cm mért védőnő 12.én, most 61cm ez soknak számít?

Köszi utolsó, lehet h megprobálok beszélni valakivel.

2013. jún. 8. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!