Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3,5 hós baba csak napi 350ml-t...

3,5 hós baba csak napi 350ml-t eszik. Nem kevés?

Figyelt kérdés

3,5 hós lányom napi kb 350ml tejet eszik meg. Csak anyatejes. 3 hete stagnál a súlya. Nekem az a furi hogy nemis kér többet, legalábbis nem reklamál hogy kevés lenne. Ehez még hozzá jön hogy elindult a foga és kakilni sem kakil csak szélcsővel. De nem azért nem kell több cici mert fáj neki, mert akkor sirna. Gyerekorvos azt mondta h ha 26.ig (akkor megyünk oltásra) nem változik akkor csinálunk egy próbaetetést tápival. És ha ugy fogja szivni hogy behorpad a homloka akk kevés volt a cici és kiegészitünk.


Ti mit gondoltok erről? Valakinek valami ötlet hogy mi lehet?? Vagy csak tényleg kevés a tejem? De akkor miért nem szól?

Előre is köszi.



2013. jún. 6. 20:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom 6 hetesen evett 350-400ml-t, és erre azt mondtákhogy kevés, pedig én is úgy láttam, hogy elég neki, nem kért többet, hiába volt még a ciciben tej... ő sem hízott, ezért muszáj volt tápszert adni neki, pedig nagyon nem akartam, mert én úgy láttam, hogy nyugost, jól lakik az anyatejjel, de mikor el kezdett vissza esni a súlya, na akkor kapott egy kis tápszert, s szépen megindult a súlya... most 4 és fél hónapo, naponta összvissz 120ml tápszuert kap, szépen elkezdett hízni - mai napig nem tudom mi volt akkor, miért nem hízott, mert azért az tuti, hogy nem ettól az 1 dl tápszertől kezdett nőni :) de valmit segített. Amiatt meg ne aggódj, hogy esetleg a tápszer miatt elhegyja a szopizást! én mindig szopizás után kínáltam meg tápszerrel, eleinte csak 20-30 ml-t fogadott el, tehát tényleg nem volt éhes, de úgy látszik a hízáshoz ez kellett.

2013. jún. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Huu nagyon köszi neked is :) Kicsit megnyugtattál, féltem attol h elhagyja a cicit.
2013. jún. 8. 20:56
 13/14 xStefix ***** válasza:

Igen, a 3 centi elég szép nyúlás egy hónap alatt! :)

Szerintem is a körüljárás lenne a (hosszabb távon) célszerűbb út. A hízás csak egy tényezője a fejlődésnek, de nem az egyetlen. Nem biztos, hogy jó, ha kizárólag ez alapján ítéli meg bárki is azt, hogy a babád jól van-e, egészséges-e vagy van-e elég tejed...


A szélcsöves kakiláshoz még annyit kérdeznék, hogy fáj neki, amikor kakil, azért csövezed? Mert idővel megritkulhat a széklet, akár a többnaponta egyszeri kakilásra is. Ez is természetes dolog, az anyatej kiváló emészthetősége és felszívódása miatt van. - Ha még nem próbáltad, szerintem érdemes lenne legközelebb megvárni, amíg magától kakil, mert az is megeshet, hogy simán kijön belőle és akkor nem kell macerálnod a csővel (ami egyébként se annyira szerencsés).

2013. jún. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Azért csövezzük mert erölködik 2 napig és sír és nem megy neki :(

De képzeljétek volt nálunk egy indiai babamasszőr pénteken (jön majd 4x és megtanitja :) ) és szombaton 2x vasárnap egyszer volt kakink :) Azóta mondjuk megint nem volt, de ennek is örülünk :)

És a súlya is mintha megindult volna, de nem merem elkiabálni :)

Még1x Köszi mindenkinek :)

2013. jún. 11. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!