Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kb.2 hete nem fejem le a...

Kb.2 hete nem fejem le a tejcsit. Csak éjszaka kell egyszer. Mikor áll be a kereslet-kínálat? Ma teljsen kiszívta mindkettőt és félek, hogy nem lesz elég neki.5 hetesek vagyunk.

Figyelt kérdés
2008. jún. 19. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, 3-4 hónapos korra. Ilyenkor megszűnik a mellfeszülés, visszapuhul és kicsit kisebb lesz a mell, már nem termel felesleget. Én legalábbis így olvastam és ezt is tapasztaltam. Lehet, hogy megugrott a baba étvágya, a tejmennyiség pár nap múlva igazodni fog hozzá. Ha segíteni akarod ezt a folyamatot, rakd többet cicire a kicsit, igyál többet / a szoptatós teák is jók/, vagy vegyél homeós "tejcsináló" bogyót a patikában. És hidd el, a természet tudja a dolgát! Ne stresszelj!
2008. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem is 5-6 hetesen mkettő cicim kellett. Mostantól többet fog enni a drága, amíg kéri, kínáld fel neki mkét cicid! Egy héten belül újra felváltott ciciből szoptathatsz, csak immár többet fog enni a baby, és most harcolja ki magának a többletet azáltal, h mkettőt kéri :)
2008. jún. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

1.lányomnál (3 éves) aggódtam, s időre szoptattam, 20 percig... Szegény nem tudta miért nem szophat addig, amíg ő akar. De emiatt volt mindig tejem elegendő. (Utólag tudom, ez hülyeség volt...)

Most a kicsi 10 hónapos, s bőven van tej, még adok is el belőle.

A legelejétől kezdve mindig kifejtem a maradékot mindkét ciciből, s ahogy megfigyeltem, kb.2-3 nap múlva állt be mindig a nagyobb igényre, vagyis ha sűrűbben fejtem, vagy ő sűrűbben szopott (akár másfél, kétóránként), a 3.nap környékén erősen gyarapodott a tejmennyiség.

SZÓVAL, ne félj a fejéstől, s attól sem, hogy kevés lesz a tej. Akkor tedd mellre, ha sír. (Mégha azt is mondják, hogy nem lehet éhes... Az én védőnőm mindig azt mondta, hogy ne szoptassam annyit!) Az a véleményem, hogy nincs jobb az anyatejnél, bármilyen jók ma már a tápszerek, még mindig verhetetlen az anyatej. Ha tényleg megkínálod mindig, amikor valami baja van, nem lesz probléma a kereslet-kínálattal. Ő még mindig elutasíthatja a mellet, de te nem tudhatod előre hogy valóban más baja van, vagy éhes. Nem szabad a tápszerhez nyúlni első nap, amikor sűrűbben kér enni, mert a tápszertől jóllakik, s nem fog cicit kérni. A tej pedig a gyakoribb ingertől tud csak gyarapodni.

Kitartást kívánok, s erőt, mert később nagyon nagy kényelem, ha sokáig tudod szoptatni.

2008. jún. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!