Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom h az adott evés...

Honnan tudom h az adott evés után eleget evett a babám? Mérlegem nincs.

Figyelt kérdés
2008. jún. 17. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a válasz: nem kérezkedik vissza a cicire. Jól érzi magát, elfekszik válladon, mellkasodon böfizés közben. Fontos jele még, hogy közben el-el MOSOLYOG.

Eleget eszik a baba, ha 3 óránként tisztábatéve pisis a pelenkája, és jól fejlődik -súlyát akár hetente mérheted a védőnőnél a tanácsadóban is.

2008. jún. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
78%
Első gyereknél még stresszeltem ezen, most a másodiknál: megszoptattam, s amikor következőben kérte, újra adtam neki. Nem biztos hogy 3 óránként fog enni (ahogy a nagykönyvek írják...). Nekem a kereslet-kínálat működött. Ha sírt, megszoptattam. Mindenre jó, ha éhes, ha szomjas, ha nyűgös. S a tej is gyarapszik, ahogy neki kell. A mérleget azért nem tartom jónak, mert csak megzavarhat. Minden gyerek másképp fejlődik, vannak ducibbak, vannak véznácskák. Mindkettő elfogadott, ha mosolygós, mozgékony a baba, feszül a bőre. (Az én védőnőm inkább tápszerpárti volt, mert állandóan a gyerekem súlya érdekelte, azt mondta éjjel ne szoptassam, mert kövér, akinek pedig kevés volt a tej, rögtön a tápszert írták fel.) Anyatejtől nem lehet elhízni a babáknak, a tápszer felfújja őket.
2008. jún. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!