Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Apad a tejem! Segítség?

Apad a tejem! Segítség?

Figyelt kérdés
4 hónapos múlt a kisfiam és sajnos elkezdett apadni a tejem. Igény szerint szoptatom, mostanában van, hogy másfél óra múlva már éhes. Nagyon sokszor van cicin ennek ellenére egyre kevesebb a tejem. Három napja szedem urtica urens bogyókat és rengeteget iszok de még semmi javulás. Próbáltam sört is inni de semmi. Éjszakákat átalussza a kicsi ( bár egyre korábban kel gondolom ez is a kevesebb tej miatt van ) de éjszakánként fel szoktam kelni fejni. Nem tudom mit tehetnék még, hogy visszajöjjön. Vagy kezdjem el a hozzátáplálást? Szerettem volna 6 hónapos koráig várni.

2013. máj. 15. 06:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az jött be, hogy nagyon odafigyeltem, hogy rendesen étkezzek, a lehetőségekhez képest pihenjek, amennyit csak tudok, tilos idegeskedni (hát ez nekem sem nagyon ment...) és legalább 3-4 liter folyadékot kell inni (és ez nem lehet víz!!!, mert kalóriadúsabb folyadékból tud a szervezet tejet csinálni. Én például 100%-os szűretlen almalevet higítottam vízzel: 1l víz, 0,5l almalé. Plussz Karamalz malátasört is próbáltam inni, amikor csak tudtam...)

Amikor éreztem, hogy most kevesebb van (nálunk mindig egy fejlődési ugrásnál volt ez), akkor minden szoptatás után fejtem, hogy ingereljem a termelést, akkor is csináltam, amikor nem jött belőle semmi, nem adtam fel, egy idő után már szép kis mennyiséget le tudtam fejni. Vagy felhasználtam aznap, vagy lefagyasztottam egy Avent-es pohárba. Remélem, tudtam segíteni!!!! Próbálj meg nem pánikolni, mert ez is nagyon apasztja a tejet... :o(

Három kisfiam van, mindegyiket sikerült 2 éves korukig szoptatni... :o)

Sok sikert!

2013. máj. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem apad a tejed, ilyen nincs. Aki 4 hónapig szoptat, annak csak úgy nem kezd apadni a teje....a fejlődési ugrások időszakai, amiket olvasol, hogy 3 hét, 6 hét, 3 hónap, 6 hónap sincsenek kőbe vésve, hogy csak akkor lehet. Én azt vallom, hogy semmilyen külső csodaszer nincs, se sör, se tea, se homeos bogyók..szerintem azt felejtsd is el azt a homeos bogyót, csak az ellenkezőjét érheted el vele, főleg ha szopis teával együtt megy....az apasztható lehet...ha kell ciciztess egész nap...nekünk a legutóbbi ilyen kemény 1 hétig tartott de nem adtam fel...ha mindig is duzzadtak a tejtől a melleim, olyan nincs hogy egyszercsak nem lesz...a szervezetednek óriási munka a tejtermelés, néha elfárad, ezért kell a lehető legtöbbet ingerelni hogy "észhez térjen". SZopik után fejés, még akkor is ha nem jön semmi, csak az inger legyen meg. SZopik előtt meleg vizes borogatás, rengeteg pihenés, és megfelelő táplálkozás, folyadékbevitel. Sokan ilyenkor nyúlnak a tápszerhez, mert sehol nem világosítanak fel róla, ilyenkor mit is kell csinálni. Én nem hallgattam senkire, hogy így meg úgy tápszer...nem éhezik a gyerek, csak nem egyszerre sokat, hanem sokszor kevesebbet kap, de visszaáll. Az én babám így is megháromszorozta a súlyát fél éves korára, 5 hónaposan kezdtem kóstoltatni, szóval én ezeken a növekedési ugrásokon már átmentem...csak kitartás kell, hamar elmegy az a pár nap.
2013. máj. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a laktoherb tea jött be, 1-2 óra múlva már éreztem a hatását. Nekem a fogamzásgátlótól kezdett apadni, de iszom a teát, én is szedem az urtica urens-t, és néha alkoholmentes sört is iszok. így elég a tejem :)

a pihenés az tényleg nagyon fontos, és az is, hogy nem idegeskedj!

sok sikert! :)

2013. máj. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy jó kiadós krumplileves is segíthet, nálam a krumpli vált be, és a sör. De abból sok (csak figyelni kell hogy teljesen alkoholmentes legyen). Próbáld ki hogy megiszol reggel, délben és este 1-1 sört ( a Soproni szűz-ben 0% alkohol van) ezt 2 napig csinálod, szerintem 3. napon sok tejed lesz.
2013. máj. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Csak TÁPSZEREZNI NE kezdd!! Onnantól tuti biztos, hogy apadni fog. A legtöbben itt rontják el.
2013. máj. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Elkezdtem a szoptatások után is fejni, és persze a baba sokat van cicin. Remélem be fog állni a dolog. A tápszert semmiképp nem adom csak ha már nincs egy csepp tejem sem. Születése után nem tudtam szoptatni mert kórházban voltam több mint egy hétig. Akkor tápszerről kellett átküzdenünk magunkat úgy, hogy alig volt tejem. Nem azért szenvedtem végig majd két hónapot mire elég lett neki a tejem, hogy most megint tápszert adjak. Szóval mindent megteszek amit csak tudok. További szép napot Nektek:-)
2013. máj. 16. 05:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!