Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Amiota szoptatok a fajnak a...

Amiota szoptatok a fajnak a fogaim es be van gyulladva az innyem, mit lehet vele csinalni? Illetve valami hianyozhat a szervezetembol, mit kene ennem kiegesziteskent, hogy javuljon a helyzet?

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez hormonális.

Sensodyne fogkrém elég jó. Fogorvosom ajánlotta.

2013. máj. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért egy kis kálcium, d-vitamin nem árt.

A fluoridos fogkrémek pedig kifejezetten rosszat tesznek a fogínynek.

2013. máj. 7. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

kalcium, d-vitamin és persze c-vitamin hiányod van.

egyél tejterméket (sajt, kefír, joghurt, túró..), a Kicsi d-vitaminjából (vigantol) 'csenjél' napi 2-3 cseppet, vagy odafigyelve legyél kicsit többet a napon. c-vitamint pedig a nyers zöldségekből, gyümölcsökből tudsz meríteni, ha nem akarsz kiegészítőket szedni.

2013. máj. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sokat mosd, lehetőleg gyógynövényes fogkrémmel (Parodontax - undorító, de kb. két hét alatt megszokod az ízét és tényleg hatásos!) Öblögess minden fogmosás után (az én fogdokim a Lysterinet ajánlotta, de képtelen vagyok elviselni az ízét még a Zeronak is, pedig az állítólag enyhébb).


Ami még nagyon jó, az a reggeli "olajrágás", vagyis: mielőtt bármi a szádba kerülne, egy kanál olajjal öblögess addig, amíg egy szürke massza nem lesz belőle. Ne aggódj, semmi íze, és az éjszakai méregtelenítés alatt kiválasztott összes csúnyaságot összeszedi a szádban. Utána alapos fogmosás, és indulhat a nap. Este pedig kamillatea legyen az utolsó dolog, ami a szádba kerül.


Kalcium tényleg jó lehet, viszont a több tejtermék fogyasztását én nem javaslom, a szoptatás miatt.

2013. máj. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kiszonom a valaszokat.. Mar kezdem nagyon unni.. Pedig odafigyeltem mu

indig a fogaimra... :S

2013. máj. 7. 10:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!