Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Felpuhult mell és kisfiam...

Felpuhult mell és kisfiam csak rángatja, húzza, vonja. Mi lehet ilyenkor?

Figyelt kérdés
Általában a 3 hetes kisfiam átalussza az éjszakát, így reggelre duzzadt, feszes a mellem és ömlik belőle a tej. Aztán legkésőbb a délutáni szopira már teljesen puha a mellem és ilyenkor a szopizás közben is néha csak kapkod, kiköpi, beveszi, húzza, vonja. Mi lehet ilyenkor?
2009. szept. 28. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet hogy délutánra már nincs annyi tejed mint reggel és mikor szopizza nem jön annyi belőle mint ahogy szeretné. Biztos nem üres csak kevesebb jön és ez nem tetszik neki.
2009. szept. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj olyankor szünetet tartani, és büfiztetni, lehet, hogy amiatt nem érzi jól magát.
2009. szept. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
3 hetesen vegigalussza?????de jo neked,az enyem ot honapos es meg soha nem aludta vegig...:( szerintem d.utanra kevesebb a tejed azert csinalja
2009. szept. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kevesebb a tejed, és azért. Az én kisfiam is rúgkapált, kiköpte, ha nem volt neki elég a tej :(
2009. szept. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Aranyos lehet ilyenkor :-)

Biztos határozott, erős egyéniség lesz.

2009. szept. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egyik ismerősömnek is volt ilyen. Cumizavarnak hívják. A baba könnyebben ki tudja szívni a ciciből az első tejet, viszont táplálóbb zsírdúsabb tejet már nem szívja ki rendesen mert az a mell hátsó részében van és erősebben kell szívnia hogy kijöjjön. Mikor az első tej elfogyott ki kellene hogy szívja hátulról is, de a baba lusta erre. Azoknál a babáknál gyakori jelenség ez akik már kaptak enni/inni cumisüvegből. Mivel a cumiból sokkal könnyebben jön a tej/tea mint a ciciből kényelmesebb neki cumiból enni és nem hajlandó a mellett rendesen kiszívni. Viszont előfordul olyan babáknál is akiket soha nem etettek cumiból. A védőnőm azt mondta úgy lehet ezen segíteni, hogy ritkábban adsz neki enni. Ha éhes lesz kénytelen lesz kiszívni rendesen a cicit.

2009. szept. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Az én lányom is szokta néha ezt csinálni. Ilyenkor tényleg nehezebben jön a tej és türelmetlen. Egy idő után átrakom a másik mellre. Abból meg elég neki pár korty.

Nem hiszem, hogy ezt nálunk cumizavar okozná, mert nem is tud inni cumisüvegből. Azt hiszi játék.

2009. szept. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Furcsa helyzet, mert cumisüvegből még sosem evett, de cumizni cumizik. Ugyanakkor ilyen rángatás és "játék" után is többnyire lenyugszik és utána szopizik tovább - vagy én is átrakom a másik mellre.
2009. szept. 29. 12:35
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt. Olyankor csinálta, amikor kevés volt délutánra a tejem, vagy éppen az a cici kifogyott már. Azért mondom, mert fejni is próbáltam utána (kézi és gépi is) de nem jött tej. aztán persze újra jött, de akkor "elfogyott".

Homeós bogyót esetleg megpróbálhatod (Urtica Urens), nekem bevált. De ha fejsz két evés közt, az is tejszaporító hatású.

Jó babázást kívánok.

4 hós kislány anyukája

2009. szept. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!