Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám leszoktatni az...

Hogyan tudnám leszoktatni az egy éves lurkómat az éjszakai szopiról? Belefáradtam

Figyelt kérdés
nem vagyok viszont biztos abban, hogy a szopi miatt kel fel. de vmi miatt felkel,(ill. félálomban van). nyugtalan, és hogy ne verje fel az egész familiát, igy megszoptatom.(3-szor 4-szer is egy éjszaka.)
2009. szept. 28. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát elsőre biztos felveri az egész famíliát.

Szerintem gyereke válogatja. Nálunk csak egyszeri felkelés volt, de olyankor teljesen ébernek tűnt, felállt az ágyában és úgy várt. De szerencsére könnyen is ment kb. 5 perc sírás, és némi hüppögés, amikor visszatettem az ágyába. Aztán még néha fel-felhüppögött, mindig megsimiztem. De hallottam már olyat is, hogy 1,5 órát sírt, de másnap már végigaludta az éjszakát. Neked kell eldönteni, hogy mennyit hagyod sírni.

Ja, egyáltalán nem kapcsoltam villanyt, teljesen sötétben mentem oda hozzá, vettem ki, és ringattam a vállamon. Adtam neki egy kicsit inni, bár ezen gondolkoztam, hogy ezzen nem -e csak a szopit juttatom az eszébe. Mindegy, kis teát ivott. Többször elmondtam, hogy most tente van, és aludni kell:-)

2009. szept. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mióta kibújtak a fogai, nem fogadja el a cumiját. nem kell neki. pedig előtte ezzel meg tudtam nyugtatni, és vissza is aludt. a gyerekorvosom is azt mondta, hogy hagyjam sirni. várok még két napot, mert holnap megyünk védőoltásra, utána viszont kezdem a leszoktatást. irjatok még,lányok, nektek hogy ment a leszoktatás. kösz
2009. szept. 28. 17:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Én sajnálnám sírni hagyni, én is mindig megszoptattam a fiamat éjjel is ahányszor csak kérte, aztán 15 hós korára teljesen magától elhagyta az éjjeli szopit, mostmár szépen és nyugodtan alszik. ( most 18 hós nappal még kéri a szopit )

Szerintem légy türelmes, igazából a szopival lehet a leggyorsabban visszaaltani és megvígasztalni a babákat.

2009. szept. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kisfiam 15 honapos koraig szopizott ejszaka, sot 8 honapostol 15 honapos koraig velem is aludt. De mar en sem birtam az ejszakai szoptatast, es ugy csinaltam a leszoktatast es egyben a sajat kisagyaba a visszaszoktatast, hogy este lefekvesnel mar elkezdtem neki mondani, hogy most kapsz elalvasnal tejcsit, aztan ejszaka mar nem, mert mindenki alszik es nem kelunk fel szopizni, majd csak reggel. Ejszaka persze felkelt, ekkor bementem, elmodtam neki, hogy nincs tejcsi, mert mindenki alszik, es aztan Apa ment be, es megprobalta visszaaltatni. 1 orat sirt, de Apa kitartoan simogatta a hatat es mondta neki, hogy mar alvas van, nincs tejcsi. Elaludt es hajnalban mar csak kicsit sirt fel, es magatol visszaaludt. MAsnap ugyanezt mondtam neki lefekveskor, es igaz, hogy felsirt ejjel, de nem mentem be es nem is sirt sokaig (talan 10 perc sem volt). HArmadnap mar csak egy kicsi siras volt (5 masodperc) es visszaaludt. Szerintem megertette, hogy nincs tejcsi ejszaka es nem probalkozik. Korabban probaltam, olyan 1 eves koraban, de akkor nem sikerult, tul sokat sirt es nem akartam kinozni, de most 15 honaposan eleg erett volt ra, es sikerult leszoktatni.
2009. szept. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Próbáld 1 kis vízzel megkínálni! Itatópohárból, cumisüvegből, vagy amiből jólesik. Lehet, hogy csak kiszárad a kis szája. Én babám így állt le az éjszakáról. Egyszer csak ez sem kellett neki és nem éberdt fel. Símogatás, ölelés nem használ? Ha nyugtalanul aludt, volt, hogy az aznapi felsőmet vagy a hálóruhámat terítettem mellé és az illatomtól aludt nyugodtan.

Megértelek, hogy kimerülsz ettől, de ha eddig felvetted, akkor nagyon kitartóan fog sírni...és kétségbeesetten...

2009. szept. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.mégsem tudom, mi tévő legyek. ma kapott védőoltást, igy várok pár napot... félek, hogy az én férjemnek nem lesz türelme egy órán keresztül simogatni a hátát:( viszont majd megitatom vizzel. igen, ez lesz az első lépés.
2009. szept. 29. 13:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!