Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom, h eleget szopizo...

Honnan tudom, h eleget szopizott az újszülött baba?

Figyelt kérdés
Van, h negyedórát eszik és utána 3/4 óra múlva megint kér, de van, h 50 percet szopik. Honnan lehet tudni, h jóllakot és nem akar enni megint 15perc múlva?
2008. jún. 9. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kislányom 2 hónapig a cicimen lógott. Komfortszopizott egy csomót, ami nagyon hasznos neki is és a tejmennyiségnek is. Hagyd, tudom nagyon fárasztó, de többszörösen megtérül. Babám sosem sír, most hónapos, boldog, kiegyensúlyozott. Onnan tudod amúgy, hogy nem sír. ha nem adsz neki semmi mást, még vizet sem, nincs cumi, cumisüveg, a tej nem lesz kevés sosem hidd el. Ki van ez találva:) Sokan megijednek, adnak egy kis tápszert, akkor már persze, hogy elkezd apadni.

Sok sikert!

2008. jún. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy kb. 20 perc alatt jól tud lakni az újszülött baba, le tudja szívni a számára elegendő tejmennyiséget. Ha több időt van a cicin az már komfort szopizás.
2008. jún. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jóllakik egy baba, az nyugodt, kiegyensúlyozott.Látod rajta ha éhes, mert nyugtalan,sírós.Lehet hogy nem is éhes, csak szomjas.Én 2évig szopiztattam, és nem értek egyet ezzel a max 20perc szopizással.Addig ciciztesd míg igényli és míg jólesik.Lehet hogy mikor 15p múlva kéri a cicit akkor csak egyedülérzi magát, és vágyik anyára, és a cici megnyugtatja.

Nem kell mindent írott szabájok szerint csinálni.Ezt főként azoknak az anyukáknak üzenem akik állandóan könyv szerint nevelik a gyerekeiket.

2008. jún. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sem érdemes a 20 perchez mindenáron ragaszkodni. Mi felnőttek sem eszünk mindig ugyanannyi idő alatt, kivéve a menzán, mert ott muszáj. Van, hogy egy nyugodt, kiadós vacsorára vágyunk:)))

Egyébként néha-néha lemérheted, csupán kiváncsiságból.

A hosszan tartó szopizások előnye, hogy a hátsó, zsírdúsabb tejet termelteti akkor a babád, és valószínűleg nem lesz éhes 15 percen belül.

2008. jún. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
minden baba más! de most olvastam, hogy ha megfigyeled, akkor álltalában mikor éhes és szopni kezd, ökölbe szorítja a kis kezét, mikor pedig kezd jollakni, akkor elkezdi kinyitni az öklét, kinyujtja az ujjait, ez azt jelenti hogy kezd tele lenni a pocak
2008. aug. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!