Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hónapos koráig tényleg elég...

6 hónapos koráig tényleg elég lesz csak az anyatej?

Figyelt kérdés

kisfiam lassan 3 hónapos szopik.

a védőnő és a neonatológián is azt mondták hogy fél éves koráig elegendő neki az anyatej,semmi nem kell neki.

tényleg így van? és ha jön a nyár?június körül mikor jönnek a melegek akkor csak kell neki víz nem? na meg a hozzátáplálás..

hogy is van ez???

egyébként jó súlyban van 6 kg :)



2013. jan. 26. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%

A hozzá táplálást 5-6-ik hónapban el kell kezdeni.

te döntöd el mikor amikor neked jól esik.

de legkésöbb betöltött 6-ik hónapban el kell kezdeni.


attól hogy anyatejes még simán eszi az anyatejet ha 5 hósan elkezded hozzá táplálni, mert bizony ez hosszú folyamat.

vizet bármikor lehet a babának adni, nyáron mindenképpen kínálni kell neki.


még szerintem azért várd meg a betöltött 4-ik hónapot addig ne kezd el, addig van idöd gondolkodni, hogy akkor kezded vagy kicsit késöbb.

2013. jan. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Igen, elég. Az anyatej nem csak étel, hanem ital is a baba számára. Az csillapítja a szomját is.

Ha elég tejed van és a babád szépen tud fejlődni, akkor fél éves korig valóban elég az anyatej.

Nyáron, nagy melegben, ha kell, akkor nyugodtan lehet neki adni vizet, mert az más, de egyébként elég.

De adhatsz így is, csak nem szükséges. Tápszer mellé kell még itatni pluszban.

2013. jan. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Igen, eleg. En is 6 hos koraig csak szoptattam, nagy melegben sem igenyelte a vizet.
2013. jan. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

én vizet biztos hogy adnék neki

az enyém júliusban született, és sajnos hallgattam azokra akik azt mondták nem kell neki plusz folyadék sem

egészen addig amíg egy ismerősömnek fel nem tűnt, hogy a babának be van esve a kutacsa

utána adtam neki babavizet, és rendbe jött

legközelebb biztos hogy itatnám kezdettől

2013. jan. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Tényleg elég :) az én lányom januári, 8 hónapos koráig kizárólg szopizott, semmit nem fogadott el, és én vízzel sem itattam. Nyáron gyakrabban kínáltam, hogyha szomjas volt, a könnyebb előtejjel tudta csillapítani, akár fél óránként-óránként pár korttyal.

Szeritnem nem időponthon, hónaphoz, hanem az érdeklődéséhez érdemes a hozzátáplálást is igazítani. HA már nyúl az ételért, a kezébe adni, hogy megtapasztalja, íze van, és a elmúlt a nyelvéből a kilökő reflex, akkor érett a hozzátáplálásra igazán (na meg ha már tud ülni, hiszen az erőteljesebb bélmozgáshoz, ami az emésztéshez kell, ez elengedhetetlen)

2013. jan. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 frászkarikaborsó ***** válasza:
90%

Hát ha már 3 hónapos, akkor a nyári nagy melegben már nem csak anyatejes lesz, mert az azt jelenti hogy április végén már hat hónapos lesz (egyébként az enyém is pont ennyi idős).


Én tutira nem fogom hozzátáplálni hamarabb, nagyon megoszlanak a vélemények a kérdésben de én inkább annak a nézetnek tudok hinni hogy hat hós koráig nem érett az emésztőrendszerük a másfajta táplálékra.


Ha már jön a nyár addigra már hozzá fogok táplálni (szerintem addigra már te is), akkor már fog kapni vizet is.

2013. jan. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Látom, megérkeztek a kedves lepontozók.Csak szólok, hogy a WHO (Egészségügy Világszervezet) is azt ajánlja, hogy 6 hós koráig csak anyatejet kapjon a baba, víz nélkül. Más, ha valakinek nincs elég és adnia kell vízet vagy/és tápszert. De normális körülmények között nem szükséges a babának nyáron vízet adni, ez a legjobb neki. Nem én írom, a WHO is ezt javasolja.
2013. jan. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ,na majd meglátjuk mi lesz :)
2013. jan. 26. 20:24
 9/11 xStefix ***** válasza:
81%
Elég lesz, kizárólag az anyatej. ;) Csak annyi, hogy igénye szerint szoptasd.
2013. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Igen, elég, sőt, sok babánál még 6 hónapos kor után is (pl. az én babám 8 hónapos koráig nem fogadott el semmit).

Az anyatej a szomjat is oltja. Az igényeit figyeld. Ha már nem lakik jól az anyatejjel, akkor sem ha sokat eszik, akkor már jöhet a hozzátáplálás. :)

2013. jan. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!