Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem jól szopizik a baba?

Nem jól szopizik a baba?

Figyelt kérdés
3 hetes a kisfiam, és szépen megtanultunk szopizni de egy hétre kórházba kerültem és nem tudtam szoptatni. Szerencsére rögtön sikerült utána a ciciztetés de azt vettem észre,hogy nem rendesen dolgozik rajta, sokszor csak ki-be szívja a szájával mintha a cumit szopizná. Ráadásul fáj is nagyon. Ki nem sebesedtem de iszonyat amikor elkezd enni. Valahogy tudnék ezen segíteni? A másik gondom, hogy kevesebb lett a tejem is és tápszerrel kell pótolnom mert különben éhes és egyfolytában sír. Erre valakinek ötlet? Nem szeretném abbahagyni a szoptatást inkább a tápszert felejteném el...
2013. jan. 23. 06:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha pótolsz, akkor pedig egyenes út vezet a cici elhagyása felé. Sajnos helyes technikában nem tudok segíteni, de érdemes lenne szoptatási tanácsadó segítségét kérni.
2013. jan. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én hasonlóan jártam, mint Te, szeretnélek bíztatni picit. 1 hetes volt a kislányom mikor 1,5 hétre visszakerültem a kórházba. Akkor csak tápszert kapott. Mikor hazajöttem egyből rácuppant a cicire, de csak kb 40-et tudott szopizni 2 ciciből! Azóta eltelt 3 (igen kemény) hónap és mára csak szopizik a lányom!:-)

Tarts ki, ne add fel, nekem sokszor egy órát is nyúzta a cicimet, de megérte, mert visszahozta magának a tejcit! Ja és én mikor belenyugodtam, hogy pótlás kell (és nem stresszeltem magam), akkor nőtt a tejem mennyisége.

Szóval kitartás, szurkolok, hogy sikerüljön!:-)

Üdv, egy 15 hetes kislány anyuja

2013. jan. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Utolsó köszi, megnyugtató, hogy talán vissza tudjuk hozni a tejem. Mindkét cicit nyúzzuk és nálunk is eltart egy órát az etetés és így is csak 70g jön ki a két mellemből. Több egyszerűen nincs hiába nyúzom én is utána nem jön semmi. Ehhez 30-40g pótlás van tápszerből. Kaki, böfi, puki van rendesen, és mióta pótlom neki nem nyűgös, szóval biztos éhes volt. Iszok teát és homeo-s bogyókat is szedek, remélem használni fog. Még egyszer köszönöm a bítatást és jó babázást:-)
2013. jan. 23. 09:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen előzmények után a 30- 40 tápszer nagyon jó:), ügyesek vagytok:)!

A szopási technika valóban megvltozhatott, hiszen sok időt töltöttetek külön, godnolom ez idő alatt cumisüvegből kapott pótlást. Ezért lehet ún. cumizavara a babádnak.

Ezen azzal segíthetsz, hogy azt a kevés kis pótlást nem üvegből, hanem kispohárból,kiskanállal vagy egyéb szopibarát módon adod(ujjetető, szoptanít...), illetve a helyes mellre helyezést kell újra megtanulnotok:9. De ha eyszer már ment, menni fog most is:)!

Először is akkor tedd a melledet(ne csak a bimbót, hanem az udvar minél nagyobb részét is) a szájába, ha nagyra nyitotta. Ebben segíthetsz úgy, hogy a hüvelyk ujjaddal húzod finoman lefelé az állát, illetve próbáld meg, hogy az ún. hamburger- fogással fogod a melled mikor a szájába adod: hüvelykujj alul, a többi a másik oldalon és finoman összelapítva teszed a szájába úgy, hogy a laposság párhuzamos legyen a szájnyílásával.

Ezek mellett ha jól bevette a cicit, de érzed, hogy kezd kicsúszni a szájából, akkor szüntesd meg a vákuumot és vedd ki a melledet, majd nagyra nyitott szájnál add vissza, ügyelve arra, hogy a bimbó és a melled között legyen a nyelve.

A sebesedésre: fejj ki rá egy csepp anyatejet és hagyd rászáradni, valamint levegőztesd sokat.

Mind e mellett fontos lehet, hogy a kicsid épp növekedési urásban lehet(ami jellemzően 6 hetes kor körül van, de ez eltolódhat egy- két hetet ide- oda), amikor megnövekszik az igénye, tehát időlegesen kevesebb lehet neki a tej, de ezen leginkább a gyakori, korlátozás nélküli szoptatás segít:).

2013. jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszolónak is a segítséget. Most már elveszem tőle a cicit ha nem jól szopizik, szerencsére nagyon ügyes, éjjel már nem kellett megszakítanom az evését:-) Remélem lassan a tej mennyiség is helyreáll, amikor csak éhes cicire rakom, attól függetlenül, hogy két óra vagy három telt el az előző kajó óta. Még egyszer köszönöm , mentek a zöld kezek, és további jó babázást mindenkinek:-D
2013. jan. 24. 05:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!