Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás mellett más folyadék...

Szoptatás mellett más folyadékot is adtok a babának, vagy csak az anyatej?

Figyelt kérdés

ha adtok neki más folyadékot mi az?

még nem született meg a babám, de anyósom már most mondja hogy teát, babavizet mindenképp adjak majd neki. tényleg kell/érdemes? nem elég neki az anyatej?


2013. jan. 17. 10:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A 3. babámat szoptatom,most 8 hónapos,anyatejes.Egyik sem kapott anyatejen kívül mást inni 6 hónapig(tőlem),mert kiderült,h anyum megitatta teával,vízzel titokban őket,mert persze állandóan mondogatta,h kell az nekik,én hiába ellenkeztem,erre vigyázz,mert te is így járhatsz,ők nagyon meg vannak győződve,h jót tesznek és mi tudjuk rosszul...A 3.-ra már jobban odafigyelek-e miatt,és nem hagytam náluk az első 6 hónapban még 5 percre sem,mert úgy is megitatták volna.
2013. jan. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%

Na mar latom elore a lepontozasokat!:)

Elso gyereknek igeny szerint akartam szoptatni, de nekem nem vallt be. Kellett a rendszer. Es a rendszerrel elertem h a 8hetes babam ejjel mar 8orat aludt. Megvolt h mikor van kaja ido es az akkor volt. Kapott vizet, nyar volt es hoseg, sokszor ilyenkor elutasitotta a cicit, de a viz jo volt neki. Ha a baba igenyli jelezni fogja. Masodsorban most h lassam szulom a masodikat, nem fogom eljatszani, h igeny szerit szoptatok.. Aludjon a ferjem is ejszaka nYugodtan, a nagyobbik lanyzo is, es en is. En szerintem a rendszer jo. A lanyom mai napig borzasztoan jo alvo. 12orakat siman tud aludni. Enm ebredt ejjel soha csak ha beteg volt.

Ugyhogy minden azon is mulik kedves kerdezo szamodra es a csaladotok szamara osszesegeben mi lesz jo. Ez pedig akkor derul majd ki. Az en ferjem a filmes szakmaban dolgozik. Ott pedig eleg sok mhnka van.. Hamar megorulne itthon ha igeny szerint szoptatnek.. Nem magyarzom miert, aki annak a hive ugyse fogja megerteni. De nyilvan nem tudja mivel jar a masik oldal se.

2013. jan. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért: egy koábbi válaszoló vagyok. Picit pártolnám az igény szerinti szoptatást azért. Ez nem azt jelenti, hogy 0-24ben cicin lóg a gyerek, csak azt, ha valami baja van, akkor a nyugtatás, az anyai közelség egyik formája. Valószínűleg a te gyereked ezt nem igényelte, neki így volt jó, de a gyerekek nem egyformák és 9 hónap anyaméhben való szimbiózis után van olyan baba, akinek kell, hogy anya mindig ott legye. 6,5 hónapos a fiam, kizárólag anyatejes. Eddig jól aludt, most a fogzás miatt állandóan ébred éjjel. Az én férjem 5kor kel, vezető beosztásban dolgozik, úgyhogy nem engedhetem meg magunknak, hogy ő ne pihenje ki magát, ezért velünk alszik a gyerkőc (kiságyában alszik el, de 2 körül közénk veszem, mert én tutira nem kelek fél óránként. Azóta minden nyugis és happy, az pedig urban legend, hogy így el lehet rontani, egy frászt annak a babának aki igényli ez is egyfajta kötődés. Szerintem elkezdődött nála a szeparációs szorongás is, mert látnia kell és elalvásnál fognia a kezemet. Gyereke válogatja. Sírni viszont nem hagynám, mert jelzi, hogy szüksége van rám.
2013. jan. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Igény szerint szoptatok. Mivel sokáig sárga volt, a doktornő mondta, hogy adjak neki vizet vagy teát. Pár napig próbálkoztam, de mindig kiköpte. :)

Még csak 3 hónapos, de már beállt neki, hogy mikor szopizik. Éjszaka ő is alszik 7-8 órát és nagyon szépen fejlődik. Csak ha megyünk valahova (orvoshoz), néha akkor kér plusz cicit.

2013. jan. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 xStefix ***** válasza:
64%
12-es hozzászóló: Meddig szoptattad a pindúrt?
2013. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
12es vagyok: 8honapos koraig.
2013. jan. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 xStefix ***** válasza:
100%
Köszönöm a válaszod.
2013. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 xStefix ***** válasza:
100%

Egyébként az én férjem a Mávnál dolgozik, teljesen kiszámíthatatlanul. 12-16 órákat melózik össze-vissza, közben végig áll, zötyög a csodás magyar vasúton... Plusz alapból nagyon rosszul alszik, felszínesen, minden neszre fent van éjjel.

De ennek mi köze ahhoz, hogy én hogyan szoptatok?

2013. jan. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha a ferjednek olyan munkaja lenne mint az enyemnek, akkor nem kerdezned mikoze ahhoz hogyan szoptatsz! :) es ezt most nemfogom kifejteni..
2013. jan. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 xStefix ***** válasza:
100%

Nem tudom, konkrétan mire gondolhatsz.. A fizikai terhelés és a káosz nálunk is bőven megvan, ha erre utaltál. De mindegy.

Mondjuk az biztos, hogy soha eszébe nem jutott volna azért reklamálni, mert így szoptatom a gyerekeinket. Sőt, nem egyszer mondta, hogy büszke ránk, mert ilyen jól sikerült. Egyszerűen tudta és elfogadta, hogy ez ezzel jár, akármilyen nehéz is még neki is néha.

2013. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!