Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás mellett más folyadék...

Szoptatás mellett más folyadékot is adtok a babának, vagy csak az anyatej?

Figyelt kérdés

ha adtok neki más folyadékot mi az?

még nem született meg a babám, de anyósom már most mondja hogy teát, babavizet mindenképp adjak majd neki. tényleg kell/érdemes? nem elég neki az anyatej?


2013. jan. 17. 10:39
1 2
 1/20 wartburg353s ***** válasza:
Az enyémnek az anyatej is elég volt, csak ha néha fájt a pocija, adtam neki kisbabáknak való gyógyteát, de csak kiskanállal, mert a cumisüveget soha nem fogadta el. Babavizet később kapott, amikor már kezdtem a hozzátáplálást és ritkábban szopizott.
2013. jan. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell neki más folyadék, elég az anyatej.

2 kisfiam van, az első hat hónapban egyiküknek sem adtam vizet, teát meg főleg nem. Csak anyatejesek voltak. A gyermekorvos és a védőnő is megnyugtatott, hogy nincs rá semmi szükség, és én is úgy tapasztaltam, hogy valóban nem kell.

2013. jan. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Anyósod idejében az volt a szokás, hogy adtak a babáknak tejet, teát, vizet, azért mondja. Ha van elég tejed és ráadásul még igény szerint is szoptatod a babát, akkor teljesen felesleges más folyadékot adni. Egyrészt az étvágyát is elveheti és az emésztőrendszerét is megterheli. Nyilván, ha fáj a pocija, vagy valami más gond van, akkor kell adni, de akkor a védőnő, gyerekorvos úgyis mondja, hogy mit és mennyit. Én sem adtam az első babámnak sem 6 hónapos korig semmit anyatejen kívül és most a másik babámnak sem szándékozok. Az én anyósom is kérdezte már többször is, hogy adok-e neki valamit anyatejen kívül, pedig már mondtam neki is, hogy nem áll szándékomban még pár hónapig. :)
2013. jan. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

igény szerint szeretnék majd szoptatni, remélem lesz is rá lehetőségem. :)

köszönöm a válaszokat. sajnos anyósom annyi mindent rám akar erőltetni ami az ő idejében divat volt... majd lesz vele emiatt néhány csatám az biztos :)

2013. jan. 17. 11:22
 5/20 anonim ***** válasza:
hmm, mint hogy ha a saját kérdésem láttam volna anno, csak én nem tettem fel. Az én anyósom ugyan ez mint a tiéd. Állj a sarkadra és mondd el neki hogy a védőnő megmondta hogy egy igény szerint szoptatott anyatejes babának abszolút nincs szüksége babavízre. Egyébként is a babavíz is egy nagy baromság, mivel felbontás után 24órával azt is forralni kell. Na szóval az én anyósom is ugyanezt csinálta, mindent rám akart erőszakolni, még azt is meg akarta mondani hogy hogy fogjam a babámat. Ahogy a kórházból hazaértünk már rögtön összevesztem vele. De azóta a sarkamra álltam, és elmondtam neki hogy ne szóljon bele olyan dologba amiről semmit nem tud. ( Ő a 3 óránkénti szoptatás híve) Amióta kicsit akaratosabb vagyok, nem szól bele semmibe.. Egyébkén a kérdésedre válaszolva, igény szerint szoptatok, és semmi mást nem kap a babám. :)
2013. jan. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 xStefix ***** válasza:
85%

6 hóig csak anyatejet kapott, de még mindig nem kap külön inni, bár már eszik napi 1x. Mivel igény szerint szopik most is, ha szomjas, ugyanúgy mellre teszem, mint korábban.


Ha igény szerint szoptatsz, tényleg elég az anyatej, mert az első része a szomj oltására szolgál (nagyon híg).

Sőt, a vízzel, teával stb. akár gondot is okozhatunk a babának, mert lemossuk a bélfalról az anyatejes védőréteget, ami miatt az idegen és esetenként káros anyagok bekerülhetnek a baba szervezetébe. (A babák bélfala nem zárt, hanem lukacsos szerkezetű, amit az anyatej fóliaként be tud fedni - viszont ezt minden más anyag lemossa, így a lukakon keresztül védtelenebbé válhat a baba...) Vagyis, nemcsak felesleges, hanem nem is javasolt itatni a szoptatott babákat.

2013. jan. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 wartburg353s ***** válasza:
100%
Nem egészen a kérdésedre válaszolok, csak azt tanácsolom, hogy a kisbabáddal kapcsolatos dolgokban elsősorban magadra hallgass! Persze, jó szándékból tanácsolnak mindenfélét az idősebb korosztály tagjai, nekem is mondtak mindent, de szerintem attól, hogy vki már felnevelt egy-két gyereket, nem biztos, hogy jobban tudja, hogyan kell, mint te az első babádnál. Néha azt hiszem, az anyósom meg a párom is csak a szerencsének köszönhették, hogy megérték a felnőttkort, pl múltkor anyósom meg az anyukája együtt vigyáztak a 2 éves fiamra, és bekenték valami durva gyógykenőccsel, mert a gyerek, amikor látta, hogy anyósom azzal kezeli magát, kérte, hogy őt is kenjék be. Tiszta vörös lett tőle a bőre, és égett, mert az a kenőcs extrémen serkenti a vérkeringést a kezelt területen. Jó, hogy szívgyógyszert nem adnak neki, csak mert esetleg be akarna venni ő is egyet. Bocs, hogy ezt ideírtam, de rendesen felmérgeltem magam a dolgon, és eddig nem volt alkalmam kiadni magamból.
2013. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

nem probléma, igazából nekem is tele van a hócipőm anyóspajtival, de ez sajnos a párommal járt csomagban :)

amit még nagyon erőltet az a pólya. de én nem szeretném pólyázni majd a kislányom, nem biztos hogy jó az neki. alapból összehúzzák magukat még a csecsemők, a pólyában meg ki van nyújtva, meg mozogni sem tud benne.

meg szedi elő nekem az ezer éves babaruhákat ami még párom nővéréjé volt (egy merő műszál az egész...)

persze csak a jóakarás vezérli meg segíteni szeretne, de nekem mások az elképzeléseim, meg páromnak is egyébként.

vannak dolgok amikről már most kifejtem neki a véleményem, van amit ráhagyok, nem szeretném megbántani, mert egyébként aranyos nagyon, meg szeretem is a magam módján :)

2013. jan. 17. 12:30
 9/20 anonim ***** válasza:

Anyatejes második babám 3 hónapos, próbáltam neki vizet, teát adni, de nem kellet neki. Csak anyatejet kap.

Első tápszeres volt Ő kapott vizet a tápszer mellé.

2013. jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én júliusban szültem 40 fokban, császárral. Csak a kórházban kapott kiegészítést mert csak a hazajövetel napján volt mérhető (komoly 50 gramm) a tejem, aznap délután kapott itthon még 50 ml tápszert és azon kívül semmit! Igény szerint szoptatva semmi szükség rá. Most 6,5 hónapos a fiam, kezdünk eszegetni, de keveset kanalazunk, még mindig nem kap mást csak cicit. Felesleges anyatejes babának bármiféle egyéb folyadék! Jó tanács: az órát és a mérleget felejtsd el!
2013. jan. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!