Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 etes babámnak vehetek...

2 etes babámnak vehetek recept nélkül tápszert gyógyszertárba?

Figyelt kérdés
Majd csak hétfőn kapom meg a receptet a dokitól a tápszerre.szoptatok amúgy de tegnap éjjel nem volt elég a tejem.félek hogy a hétvégén sem lesz éjszaka,a hétfő meg még odébb van.Gyógyszertárba lehet venni ilyen pici babának?Köszönöm.Csak végszükség esetén adnék neki.
2012. dec. 15. 10:03
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Időközben elértem a védönőt,Beba HA tápszert mondott,persze végsmzükség esetére csak.Nagyon sokat cicin van.Volt olyan éjszaka hogy óránként cicin volt.Azért gondolom hogy éjjel kevés lehetett a tej neki mert több órán keresztül cicin volt,és a végére már egyáltalán nem volt kemény a mellem,meg nagyon picik lettek,a szájánál nem láttam a sok tejet mint szoktam.Sírt ha elvettem róla,meg a kezét szopta.4 órán keresztül cicin volt éjjel,biztos nem lakohatott jól.
2012. dec. 15. 11:50
 12/20 A kérdező kommentje:
Bocsi,nem lakhatott jól.Máskor fél-1óra szopi után bealszik.A tápszert csak jana babavízzel adhatom?
2012. dec. 15. 11:53
 13/20 anonim ***** válasza:
75%

Adhatod csapvízzel is, csak azt előtte fel kell forralni és visszahűteni kb. 40 fokra. A tápszeren rajta lesz az elkészítési mód. Én babavizet használok.

Amit leírtál, attól még egyáltalán nem biztos, hogy nem volt elég a tej. Ha meg akarsz nyugodni, akkor inkább egy mérleget szerezz és mérd meg mennyit eszik.

2012. dec. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Van mérlegünk,csak most elutaztunk rokonokhoz és nem tudom megmérni.Akkor meg lehet hogy nem volt neki laktató a tejem vagy nem tudom.
2012. dec. 15. 12:02
 15/20 anonim ***** válasza:
2 hetes babával elutaztatok több napra?
2012. dec. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy ez lesz a következő kérdés :-) sajnos betegség van a családban sajnos,nem nyaralni meg szórakozni mentünk!
2012. dec. 15. 12:32
 17/20 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem is szoptatási tanácsadót hívj fel, ha elkezded tápszerezni, kevesebbet cicizik és pár hét alatt elapad a tejed.
2012. dec. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
68%
Én is inkább a szoptatási tanácsadót javaslom. Azt hiszem 2 hetesen is van fejlődési ugrás,ilyenkor többet akarnak cicin lenni. [link] Egy hasznos link:)
2012. dec. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
68%

KÉt hetes babánál a szinte nonstop mellen lét egyáltalán nem jelenti, hogy ne elég neki! NEki a szopizás nem csak evés, ivás, hanem a TE megnyugtató közelséged, a szopási igény kielégítése(ami nem egyenlő az éhséggel, hanem a ritmikussága miatt nyugtató a kicsinek).

Az pedig, hogy éjjel puha a melled, szoptatás mellet, szintén nem jelenti, hogy kevés lenne:). Az anyatej nagy része nem szopik között, hanem az alatt termelődik:), inger hatására, az oxitocintermelés üríti a tejcsatornákat, ami azt a jelet küldi a kisagyadnak, hogy termelni kell mert van fogyasztó:) (ezért is fontos a gyakori szoptatás). És éjjel sokkal sűrűbb a te, ezért elég kevesebb is, ezért telítődik kevésbé a melled.


Ahogy nő, egyre hatékonyabban fog szopizni és rövidebb ideig lesz mellen.

2012. dec. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

BOcsánat, csak a kérdésedre nem válaszoltam...

mindenképpen HA tápszert kérj.

KÉsőbbi vésztartaléknak pedig próbálj most fejni(ezzel kicsit fel is tornázhatod a mennyiséget ha aggódsz, hogy kevés), fagyaszd le:). ÉS akkor ha gond van sem kell gytárba szaladni, hanem lesz mihez nyúlni:).

2012. dec. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!