Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 etes babámnak vehetek...

2 etes babámnak vehetek recept nélkül tápszert gyógyszertárba?

Figyelt kérdés
Majd csak hétfőn kapom meg a receptet a dokitól a tápszerre.szoptatok amúgy de tegnap éjjel nem volt elég a tejem.félek hogy a hétvégén sem lesz éjszaka,a hétfő meg még odébb van.Gyógyszertárba lehet venni ilyen pici babának?Köszönöm.Csak végszükség esetén adnék neki.
2012. dec. 15. 10:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tudsz venni, csak úgy drágább.
2012. dec. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Lemaradt egy betű bocsi. 2 hetes a babám,és 5 napos.Köszönöm szépen mindenkinek!
2012. dec. 15. 10:05
 3/20 A kérdező kommentje:
Szóval nem azért van receptre mert személyre szabott tápszer kell?Csak azért mert receptre olcsóbb?
2012. dec. 15. 10:06
 4/20 anonim ***** válasza:

Én még a speciális tápszert is meg tudtam venni recept nélkül, igaz drágábban (egyébként fel szoktam íratni). Csak azt nem tudom, hogy Te hogy fogsz választani. Mert nekünk a gyerekorvos ajánlotta, hogy melyiket használjuk.

Ráadásul nálunk csak a 3. fajta vált be és minden váltást megbeszéltünk az orvossal.

2012. dec. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ha tudod, milyen tápszert ajánlott a doki, akkor biztosan kaphatsz recept nélkül, max. nem az első gyógyszertárban... bizonyos fajták ritkábban vannak, úgy kell megrendelni őket.


Ha nem tudod, milyet kéne venni, akkor még vásárlás előtt beszéld meg az orvossal, ha más nem, telefonon. Hasraütésszerűen ne vegyél semmit, egy két hetes baba még nagyon pici a kísérletezéshez. Ha az orvos nem elérhető, hívd a védőnőt, vagy végszükség esetén tárd a patikus elé a problémát, és kérj tőle tanácsot.

2012. dec. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
52%

Ne szoptasson egy 2 hetes(!) babát éjjel?! Mondd, te magadnál vagy?!

Igen, vehetsz, csak úgy drágább. Beszélj a dokival, hogy melyiket szokta felírni. Nálunk általában a Milumil HA-s tápszert írja ki először, de az receptre 2300ft volt, és nem is volt jó. Másodjára a sima Humana 1-est írta fel, de attól meg bukott. Utána jött a Humana baby fit, na ez a tuti nálunk. Látod, nálunk se jött be elsőre. Ja, és én is vettem recept nélkül tápszert, de úgy dupla annyiba került, mint receptre. Szóval valahogy informálódj, hogy melyiket írják fel ilyen esetben nálatok. Doki vagy védőnő biztos tud segíteni.

2012. dec. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi.De ártani nem ártok a picinek ha nem beszélem meg a védőnővel meg a dokival?A gyógyszertárosnak azt mondja a párom hogy 2 hetes babának kell.
2012. dec. 15. 10:39
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

én is este mentem az ügyeletre hétvégén tápszerért 2 hetes fiamnak és az ügyeletes gyógyszertárba nem is volt olyan tápszer.

úgyhogy kértem újszölöttnek egy dobozzal.

bebat vettem amúgy.

de attól függetlenül hogy receptre olcsóbb,

nem árt az orvosnak tudnia róla h tápszert is adsz,főleg h 2 hetes babáról beszélünk.

valószínű még hipoallergén tápszert fogsz felírni,a lányom anno azt kapott mikor 2-3 hetesen nála se volt elég a tejem.

de életmentőnek muszáj h legyen otthon én vennék a helyedben.

2012. dec. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mindenképp HA-s tápszert vegyél, azzal ártani nem tudsz.
2012. dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

5-ös vagyok. Gondolom a babádnak nem fog ártani egy újszülötteknek való tápszer, maximum nem válik be. De miért nem hívod fel a gyerekorvost? Ma munkanap van.

Egyébként biztos vagy benne, hogy kell? Ha van tejed ne add fel, inkább örülj neki, mert ha elkezded tápszerezni nagyobb az esély, hogy a továbbiakban gond lesz a szoptatással. Sajnos nekem egyáltalán nem volt tejem, ezért kellett a tápszer. Honnan tudod, hogy kevés volt a tej éjszaka?

2012. dec. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!