Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Terhesség alatti szoptatásnál...

Terhesség alatti szoptatásnál hogyan változik a mell, van olyankor is mellfeszülés? Baj, ha közben még masszírozom is a csomókat?

Figyelt kérdés

Van aki ellenzi a terhesség alatti szoptatást, mert oxitocin terhelődik és ezáltal méhösszehúzó hatású, viszont sokan vannak ismerőseim között is, akik simán szoptatták 2-2 évig a tesókat, úgy, hogy a kis tesónak nem lett semmi baja...

No, az én helyzetem jelenleg úgy áll, hogy még nem tudom biztosra, hogy terhes vagyok, de elvileg pont a fogamzóképes napomon jöttünk úgy össze a férjemmel... Ennek már 4 napja, de kicsit furcsán érzem az alhasamat... és ma éjjel, amikor szopizott a lányom, méhösszehúzódást félét éreztem. Hányingerem, émelygésem...stb egyéb mellékhatás nincs, talán annyi, mintha duzzadtabbak lennének a melleim, nem a szokásos módon és kicsit gyakrabban járok pisilni. A lányom már 16,5 hónapos, de még napi 3x szopizik (reggel, ebéd után és este elalváshoz) Az utóbbi pár hétben éjjel is min. 1x... (korábban simivel vissza tudtam altatni, de mostanában valamiért nem nyugszik meg tőle)... Ráadásul este nem 10-20 percig szopizik, hanem van, hogy 1 óráig is, mert nem bír hamar elaludni... Remélem, ha valóban terhes vagyok, nem lesz ez probléma...


Olyanok válaszát, tanácsát várom, akik hasonló helyzetben vannak/voltak!

Előre is köszönöm!



2012. dec. 12. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt a méh oxitocin- receptorai sokkal kevésbé érzékenyek, tehát ha nincs kifejezett ellenjavallat, akkor nyugodtan szoptass:)!

Persze csak ha nem megterhelő vagy fájdalmas Neked.

Egyébként ha terhes vagy, változik az anyatej íze, lehet, hogy a tesó magától fogja elutasítani a melled. Ha így történne(azért erre kicsi az esély), akkor mindig csak annyit fejj ki, hogy elkerüld a mellgyulladást.

Linkelek neked a vrandósság alatti szoptatásról egy- két írást:):

"normál esetben a méhizomzat csak a szülés idején válik érzékennyé erre a hormonra."innen: [link]


[link]


[link]


[link]

...

2012. dec. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Szia!33hónapos a lányom.Áprilisban lesz 3. S jön a kistesó.Április 1re vagyok vele kiirva. Ő még a mai napig szopizik és semmi probléma nincs eddig. Már egész szépen leszokott(csak alvi elött kérte) de most mivel arcüreggyuszija van ezért jobban igényli-. Szerintem ha téged nem zavar a tuudat h esetleg tandemben szopizzanak akkor semmi gond.. Mondjuk az én védőnőm ellene van,mert h az előtejben már növekedési hormon van ami meggátolja h a kicsi a hasamban növekedjen..
2012. dec. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Nyugodtan szoptass várandósanis,ha nincsvérzés...


Én ígymár az elejétől szedtemnapi egy magnerotot, a biztikedvéért!20 hósvolt 3*-iszopival a nagyommikor beköltözött a kicsi!Abeágyazódáskor volt 2 napmikor (akkormég nem tudtammiért) de nem kérte,utána viszont 2 hónapigszopiztaktandem!


Hátnekem a második 4100gramm volt és 58cm, szóvalmegnőtt rendesen szopimellett is!2 hónapig szopiztak tendem akkoris havi 1-1kilóthízott szóvalnem zavarta!


Énolyan dokit választottam aki pártolja ezt, mert azért ígyis lehordtak egy páran, mikor mondjuk az SZTK-bakellett mennem! :( vagyveseleállással feküdtem az urológián a műtét után:(


De nemlett kicsi a baba, nem lett semmi baja! A tendemszopi is jóvolt,mert egy növekedésugrást semérzett meg a kicsi :)Én mindig megszoptattam a kicsit,ha a nagy kért azt a cicit adtam oda :)

2012. dec. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi megnyugtató válaszokat...


Még nem néztem meg teszttel, hogy valóban terhes lennék e, azóta nem volt semmi tünet... bár az elsőnél sem éreztem meg, a menzesz késése miatt kezdtem csak erre gondolni. Mellfeszülésem is csak akkor kezdődött, mikor már közeledett az "elvileg menzi" ideje. Gondolom amúgy sem az első héten jelentkezne a mellfeszülés (???), amúgy meg már nem is érzem, kicsit visszafogtam a szopizásait, hogy nem termelődjön nagyon túl...

2012. dec. 13. 15:17
 5/6 anonim válasza:

"Az előtejben növekedési hormon van..."???? Biztos mindenféle hormon van mindig a tejben, de miért jelenten bármiféle gondot ez a tandem-szoptatásban?

Miért kell a védőnőknek mindig ilyen hülyeségeket beszélniük? Csak azért, hogy mindenki úgy sináljon mindent, ahogy az nekik annó bevált, vagy ahogy éppen a doki, akivel együtt dolgoznak, javasolni szokta... (Ezt a két választ kaptam, amikor megkérdeztem tőlük, mi befolyásolja, hogy mit mondanak!)

2012. dec. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A védőnőm a terhesség alatti szopira mondta h veszélyes.Főleg a mi esetünkben.(2600gr és 50cm-rel született a lányom időre.) De azt mondta h semmi gond,ha engem nem zavar h pocakosan szopizik akkor szopizhat. S a növekedési hormont is csak azért mondta h nehogy ezért legyen Ő is retardáció gyanus.(Nagy is retard gyanus volt,mert két héttel kisebb volt minden uh-n mint a valdi kora.Végül 1 héttel született később mint a kiirt időpont.)
2012. dec. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!