Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az mennyire ártalmas ha...

Az mennyire ártalmas ha mindig bimbővédővel szoptatok?

Figyelt kérdés
már 4,5 hónapos a fiam!sajnos csak így tudom szoptatni!ha nem lenne a bimbóvédő akkor már nem tudna cicizni!ez nélkül nem menne annyira fáj,sebes lenne!ettől lehet valami baja?
2012. nov. 23. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

nem semmi baja nem lesz....

Én 6 hónapos koráig szoptattam babámat védővel, aztán valahogy leszokott, én sem értettem hogy...Csak egyszer a nélkül adtam neki, és ment neki.De én is nagyon sokat kínlódtam, mondták, hogy nem jó, szokjak le, de egyszerűen nem ment,fájt, a pici nem tudott úgy szopizni...aztán mikor nem érdekelt már a dolog, úgy voltam vele, hogy legalább anyatejet kap,akkor kezdett rendeződni minden:)talán mert nem görcsöltem.

De sokan vannak akik végig azzal szoptatnak, akár 1-1,5 éves korig is.

2012. nov. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Semmi baja nem lesz. Az a lényeg hogy kapja a tejcsit. Mindegy hogy védővel vagy üvegből vagy akármi. Ezen ne idegeskedj.
2012. nov. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!nekem is az a lényeg hogy kapja az anyatejet!csak aggódtam hogy ettől valami baj lesz!
2012. nov. 23. 10:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy ártalmas :) Téged se zavar az evőeszköz, igaz? :)


Arra azért ügyelj, hogy kapjon elég ingert a melled, nekem apadni kezdett kicsit a tej (9 hónap védős szoptatás után), úgyhogy most szaporítok.

2012. nov. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lapos és pici a mellbimbóm és az első 2 hétben szopiztnk védővel, aztán elég volt csak az első pár kortynál még 2-3 hétig. Amikor már beálltak a dolgok, akkor simán tudott enélkül szopizni. Ha még most is fáj, akkor lehet, hogy nem jól szopizik, és csak a mellbimbódat kapja be a bimbóudvart nem. Nekem a Medela Purelan 100 nagyon jó volt, le sem kell mosni és segített.
2012. nov. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:
100%

Ha a tejmennyiséget nem csökkenti, hogy használod, akkor más akut gond nem várható. (Bár arról épp nem tudok, hogy mondjuk a fogaknak okoz-e kárt, de talán nem használod összességében annyit, hogy az számítson.)

Mondjuk úgy szoktuk javasolni, hogy azért időnként meg lehet próbálni elhagyni a védőt, ha sikerül. Pl. elalvásnál, félálomban lelopni a ciciről és simán szoptatni tovább. Vagy szopi közben megpróbálni hirtelen levenni, hátha nem veszi észre. Illetve nálam szemszer akkor sikerült, amikor a lányom elkezdett fogzani és a kézrágással megszokta a bőr-érzést a szájában. Onnantól már elfogadott csupaszon is.

De, ha nagyon megszokta a védőt, lehet, hogy az elején nem lesz túl kellemes a sima szoptatás, ugyanis a védőt is máshogyan kell használni, mint a cicit. (Vagyis másfajta szopási technikát tanult meg a babád.) Esetleg több próbálkozás után sem fogja elfogadni vagy nem tudja rendesen szopizni védő nélkül.

Tulajdonképpen nem tragédia, ha nem tudjátok elhagyni, tényleg van, aki végig védővel szoptat. De én azért azt javaslom, te is tegyél néha-néha egy próbát, hátha megy. Nélküle mindenképp kényelmesebb és egyszerűbb.

De valóban, a lényeg, hogy szopiztok. :)

2012. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja, az én fiam végig így szopott. Nagyon lapos a mellbimbóm, de az udvara meg hatalmas, máshogy nem ment. A kórházban véresre szívta mindkettőt, ott ajánlották. Gondoltam, ha begyógyul a seb leteszem. Nem így lett. 2 alkalommal is megpróbáltam leszoktatni, az lett az eredmény, hogy 5 percenként kidobta a cicit, és ordított, folyton büfiztettem, mert teleszívta magát levegővel. Nem ment másképp, de ezért sem a tejet nem voltam hajlandó megvonni a gyerekemtől, sem eret vágni magamon. Az a lényeg, hogy megkapta az anyatejet, ha így, akkor így.
2012. nov. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mansikka válasza:
100%
Nekem kb 1 hónapig szopott így, mert egyszerűen nem tudta bevenni a bimbót, pedig teljesen normálisnak mondható. De mindig próbálkoztam levenni. Aztán szép lassan ment anélkül is. Na, a következő hónap bimbóvédő nélkül a pokol volt, nagyon fájt. Kenegettem, s idővel rendbe jött. Én Aventot használtam, s a baj az volt, h bimbóvédővel sokkal kevesebbet - mennyiségben - tudott szopni. Amúgy szerintem más gondot nem okozhat. Talán kicsit macerásabb mindig azt is mosogatni, de ennyi.
2012. nov. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!