Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most vettem észre, hogy a...

Most vettem észre, hogy a jobb mellem tele van csomókkal, főleg alul, és fájnak is, ha hozzáérek. Viszont rendesen tudok belőle szoptatni. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
2008. máj. 23. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Jobb lenne megmutatni orvosnak, mert lehet, hogy begyulladt és lehet hogy leveteti a babát arról a melledről, mert ronthatja a gyulladás a tej minőségét
2008. máj. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem szívja ki mindig rendesen a babó. Nekem is volt ilyen. Én meleg borogatást tettem rá és cserélgetttem rajta, kb 2-3 óra hosszat, utána lefejtem, úgy hogy közben is folya matosan borogattam. Ezt csináltam 1 napig kb 2 alkalommal és közben szoptattam is és pihentem a borogatásokkal. Másnapra már nem fájtak annyira. Le volt rakodva a sok tej, amit már rég nem szívott ki a pici. azóta figyelek rá és mindig rendesen kiszopiztatom vele este, hogy reggelig ne pangjon benne.

Remélem segítettem.

2008. máj. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A mell begyulladása nem befolyásolja a tej minőségét!Hidd el, 3 gyerekkel csináltam hasonlókat végig.

Próbáld meg más pozitúrában szoptatni a babádat, mert akkor a melled különböző részeiből más intenzitással tudja szívni a tejet.(nekem volt, hogy a hónom alatt volt szinte a bébim)De ha ülve szoktál szoptatni, próbáld meg fekve, vagy ha eddig feküdtél, most ülj, már ez is sokat segít.

Miközben szoptatsz óvatosan, gyengén(hogy azért ne fájjon nagyon) masszírozd a kemény, csomós részt! Ja és csak szoptass nyugodtan, nincs olyan szívó, ami olyan szépen rendbe tudja hozni, mint a baba! Kitartás!

2008. máj. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Melyik orvost kéne felkeressem ezzel a problémával, ha nem múlik el,a nőgyógyászt vagy a háziorvost.

2008. máj. 23. 17:32
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Kérdezd őt, lehet tud orvos nélkül is segíteni, ha nem ajánl olyat aki ért is hozzá!

2008. máj. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem ő segített: Dr Kovács Judit(Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Kar Szül. és Nőgyógy. Klinika:06-52-417144/5454 Itt egyébként bárki segít, nagyon elkötelezettek ezügyben, szívükön viselik a mamák-babák sorsát. A doktornő otthoni száma is nyilvános( én is egy szoptatást segítő kiadványban találtam anno):06-52-321-741

Én vagyok a 3gyerekes,aki már írt és ő ajánlotta a mindenféle testhelyzetet is (többek között).

2008. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, a tej minőségét tényleg nem rontja a csomó, de fontos, hogy elmulaszd, mert később be fog gyulladni. Ezek a csomók a pangó tejtől alakultak ki. Velem múlt héten történt ugyanez, és én változtattam a szopási testhelyzeten. Elég bizarr, de érdemes kipróbálni: a babát lefekteted a nagy ágyra, és a feje mögé térdelsz, és fölé hajolsz, majd a homloka felől közelítesz a melleddel a szájához, így biztosan felemeli a fejét és így a melled alsó részéből szívja ki a pangó tejet. Eredményesebb, ha előtte forró vizes törölközővel felpuhítod a csomókat és közben finoman masszírozod. Ezt a testhelyzetet a Kismama magazinban olvastam, nekem 2 nap alatt így eltüntek a csomók. Az orvost, szerintem a (körzetit) akkor keresd fel, ha hőemelkedésed lesz, vagy esetleg lázad, bár ezzel a módszerrel nagy eséllyel elmúlik. Sok sikert!!!

ui: egyik mellszívó sem olyan hatásos, mint a baba...

2008. máj. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A védőnőd is tud segiteni!
2008. máj. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!