Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet az, hogy valaki...

Hogy lehet az, hogy valaki csak 8-9 hétig tud szpotatni?

Figyelt kérdés
Mások meg hosszú hónapokig, évekig...
2008. máj. 23. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Söt van aki csak 2-3 hétig.

Gyakori mellretevés és fejés segithet hogy sokáig legyen tejünk. Remélem :)

2008. máj. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm 1,5 hétig tudott.
2008. máj. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel! Nekem is volt olyan, hogy azt hittem elapad, de küzdöttem. Szoptattam, fejtem .... És homeós golyókat szedtem. Csak 3-4 nap volt gond, utána ismét volt elég és van is.
2008. máj. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondoltam, talán a genetika is nagy szerepet játszik abban, hogy ki meddig tud szoptatni. Az anyukám anno engem egyáltalán nem tudott, egyszerűen nem indult meg a teje. Sajna én is csak 2 hétig tudtam és utána bármit tettem, nem lett több a tejem, majd lassan az a kevés is elmaradt. Pedig minden módszert amit ajánlottak kipróbáltam. Mikor mondom, hogy nem tudok szoptatni, némelyek furcsán néznek rám, mert elég erős vagyok mellben. Sajna ennek sincs egyáltalán szerepe abban, hogy ki meddig tud szoptatni. Ismerek pici mellű nőt, aki simán 2 éves! koráig tudta szoptatni a babáját.Ebben ugyanúgy különbözünk, mint abban, hogy kinek milyen a terhessége, vagy hogy mennyire könnyű vagy épp nehéz szülése van/volt. Tehát a válasz röviden : szerintem erre a kérdésre nincs kézzelfogható válasz... Pedig nagyon jó lenne, ha valaki tudná.
2008. máj. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
A nők 95%-a képes rá, hogy sokáig szoptasson. Helytelen mellre rakástól, korai hozzátéplálástól (mely leggyakoribb oka a kevés tejtől való alaptalan félelem), cumi, cumisüveg adásától apad el a tej.
2008. máj. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
én csak 6 hétig szoptam. igaz betegség miatt, de így édesanyám teje el is apadt. féléves korom után kerültem haza a kórházból.
2010. febr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

(fili)

Ez azért van, mert innen-onnan rémületes híreket kapnak a kismamák és misztifikálva van a szoptatás.

Sajnos anyáink sem tudják néhány kivételével jól átadni a technikát hiszen az elmúlt rendszerben hamar vissza kellett menni dolgozni.

A titok egyszerű.

Semmi mellé táplálás mert akkor párhuzamosan fog fogyni a tej. A baba a következő étkezésre nem lesz annyira éhes, hogy többet szopjon és így tovább ....kevesebb szopás több pótlás. Amit nem szopik ki lehetőleg masszírozva kézzel kifejni. Ennek a fejésnek is megvan a technikája.

Amikor szopizni akar a baba adjon neki.

Az anyuka napi min. 3l folyadékot igyon. És ne aggódjon, hogy nem tud szopiztatni, mert ez ősanyai ösztön.

Nálunk is voltak közdelmek. De most 8 hónapos a baba és szopizik jól. Kezdjük egy hónapja a főzni a főzelékeket nem bébiételt. Lassan szokni az új ételhez. Forduljatok szoptatási tanácsadóhoz. [link] megéri.

És minden tiszteletem a tiétek csodálatosak vagytok, hogy így küzdötök.

2011. júl. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!