Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az éjszakai fejést hogy lehet...

Az éjszakai fejést hogy lehet elkerülni? Az éjszakát átaludja az 5 hetes babám, emiatt reggelre nagyon tele lesz mindkét cicim.

Figyelt kérdés

Eddig felkeltem hajnali 3-kor fejni mindét ciciből egy keveset (20-30ml), hogy reggelre ne durranjanak szét. De már annyira fáradt vagyok, hogy ma fel sem ébredtem magamtól éjjel. Pedig mindig fel szoktam ébredni. Reggelre viszont nagyon tele lettek a cicijeim.

Ez a kereslet-kínálat igény beállhat éjszakára is? Mármint, ha nincs éjszakai szoptatás, akkor éjjel nem termelődik annyi tej?


2009. júl. 28. 08:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Az elején én is így voltam, ha nem bírtam már felkelni éjjel akkor reggelre két hatalmas ballont cipeltem cici helyett és merő tej volt a pizsifelsőm.

Később be fog állni. Nekem olyan két hónap kellett neki. Addig sajna amit babci nem evett ki, azt le kellett fejnem. Tavaly augusztus elején szültem és szeptember közepe-vége felé még fagyasztottam le plusz tejcsit...aztán szépen elmaradtak ezek a fejések, mert egyre kevesebb maradt benne, meg a cici is rááll arra, hogy mikor-mennyi kell.


Csak egy vigaszka: a fiam most egy éves. A cicit rágcsának használta már csak esténként, ezért leszoktattam. Vagyis leszokott magától. Nem adtam ő meg nem kérte. A cici meg abbahagyta :-)))

2009. júl. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Elhiszem, hogy nagyon-nagyon fáradt vagy, de mindenképpen kelj fel fejni egy kicsit, mert be is gyulladhat a melled.

Az meg borzasztó fájdalmas tud lenni, és van olyan is, hogy műteni kell.Nem akarlak rémtörténetekkel ijesztgetni, ezért nem írom le, hogy milyen dolgok fordultak elő a barátaimmal, és az anyukámmal is.

Próbáld meg, ha lehet, hogy aludj napközben amíg a baba is, ha nem lehet így vigye el a mama, vagy a párod sétálni addig aludj egy kicsit, hogy éjszaka fel tudj kelni.

Idővel, majd be fog állni, de most még szükség van a fejésre.

Jó babázást, és jó egészséget!

És hidd el, hétről hétre könnyebb lesz minden, csak az első 1-2 hónap ilyen nehéz.

2009. júl. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Ez ezzel jár! Nekem is hiába aludta át az éjszkát a születésétől kezdve, 3 hós koráig fejtem minden éjjel, mindkét cicit teljesen leszívtam, reggelre megint tele lett mind a kettő,aztán valahogy nem bírtam kelni, elmaradtak a fejések, de addigra már be is állt a termelés.

Keljél fejni, jó ha van a fagyóban tej, mert növekedési ugrásnál mikor több kell a babának jól jön, vagy ha már nem lesz elég a tej, jó ha van a fagyóban, mert 2000 ft a heti tápszer!

2009. júl. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2009. júl. 28. 09:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Sztem is fejjél, de esetleg azt meg lehetne próbálni, hogy amikor este megeteted a picit, leteszed aludni, majd amikor te is mész alduni, gondolom eletelik idő addig is, így akkor fejd le mindkét cicidet teljesen.Vagy ha éjjel fel is kelsz próbáld meg,h. mindig picivel kevesebbet fejjél le.

Én 3 hós koráig fejtem, most 4,5 hós és tök jól beállt a kereslet-kínálat. Ő 6 hetes kora óta alussza végig az éjjeleket.

2009. júl. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. júl. 29. 07:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!