Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha almaval, majd barackkal...

Ha almaval, majd barackkal kezdem a hozzataplalast csak anyatejes babamnal, akkor az nem fog hasmenest okozni?

Figyelt kérdés
Ugy ertem a tejci nem fog osszeveszni a gyumivel?Mennyi az a mennyiseg,amit a kostoltatasok utan megehet,fel uveg,vagy bevaghatja az egy uveget,ha keri?Tejpepeket es foziket mikortol adhatok,es mennyit? koszi
2009. júl. 24. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekünk a csak baracktól nagyon hascsikarása lett, de a kettő együtt egy alma + fél barack arányban beválik például (püré). De mivel úgyis kanalanként kóstoltok először, észre fogod venni, nálatok minek mi a hatása :) Nem vesznek össze a tejjel, amiatt ne aggódj :)
2009. júl. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:

Szia!

A kóstoltatás úgyis csak pár kanál, abból láthatod az eredményt. Mivel kis mennyiség, ezért általában nem okoz gondot. Ha mégis, akkor kis szünet után új próba.

Én azt tartom, hogy a hozzátápi első szakasza szigorúan fokozatos legyen (főleg, ha előtte kizárólagos szopi van), tehát én nem adtam oda a lányomnak az egész adagot, hiába vágta volna be. Lassan emeltük csak és közben jöttek -lassan- az új gyümik is. Kb. 3-4félét evett már, mire eljutottunk egy komplett evésig.

Ugyanígy jártam el a főziknél is a tempóval és a mennyiséggel. Kezdetben a krumpli az állandó sűrítő, azzal gyárthatsz gyümölcs-, ill. répafőzit. A hozzátápi-sorrendet én a baba-kiskönyvben lévő táblázat szerint raktam össze, mindig a szakasz végére hagyva a nehezebb, puffasztóbb dolgokat.

A tejpépes dobozokra ugyan 6 hónap van írva, de nem értek vele egyet. A pépek többségében gabona, azaz glutén van, amit 8-9 hónapos kor körül ajánlott bevezetni. Ha allergiagyanú áll fenn, akkor érdemes szakembert is megkérdezni erről. És arról se feletkezz meg, ha fontos, hogy szinte minden pép tartalmazza már előre a tápszert is.

17 hónapja szoptató anyuka

2009. júl. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!