Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit legyen a 6 hós babám...

Mennyit legyen a 6 hós babám mellen, hogy tutira elérje a hátsó tejet?

Figyelt kérdés
2012. aug. 22. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Leginkább addig, ameddig ő akar. De kb. 15-20 percnek elég kellene lennie. Nálam ennyi elég volt a kiürítéshez kisebb korában, de mennyiségre nem volt elég neki, így ezután mellett váltottam.
2012. aug. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az én 6hósom összesen max negyed órát szopizik. (mindig 2 mellből szoptatok)ilyen idősen már nagyon ügyesek,tudják mennyi kell nekik. meg hát ugye már mást is eszeget(gyümiket-főziket)
2012. aug. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hátsó tej: Magas zsírtartalmú, ami a szoptatás vége felé ürül, a kisbabba ettől lakik jól, és ez biztosítja súlygyarapodását. Ez a tej az üresebb mellben több.


Első tej/hátsó tej aránya változó:


Napszaktól

Az adott szoptatás hosszától

Az előző szoptatás időpontjától és hosszától.


A tej zsírtartalma nem annyira az első vagy a hátsó tejtől függ, hanem attól, hogy mennyire van kiürítve a mell. Minél üresebb az emlő annál nagyobb a zsírtartalma.


Tehát: ha a szoptatást mindig az előző szoptatáskor utoljára "használt" mellből kezded, akkor tuti, hogy hozzá jut a hátsó tejhez.

2012. aug. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem lehet sajnos percben mérni, mert van, hogy fél órát is elszüttyög, ráérősen, van hogy 8perc alatt is végez, mert nagyon erősen szív.


én arra szoktam figyelni, hogy legalább az egyik mellet igya ki teljesen (tehát ő engedje el, és utána visszaadom neki, és újra köpje ki, mert végzett vele.)

2012. aug. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!