Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejszaporításra a ricinus...

Tejszaporításra a ricinus communis ch5 hogy vált be nálatok? Nálam fordított a hatás? Fontos! Esetem lejjebb.

Figyelt kérdés
Itt olvastam a napokban egy 5 napos kúráról ezzel a homeós golyóval kapcsolatban. Első 2 nap 3*5, második két nap 2*5, utolsó nap 1*5 golyót kell bevenni. El is kezdtem tegnap szépen. Ahogy bevettem az első 5 golyót, 10 perc múlva magától csöpögni kezdett a tej a mellemből, azt hittem sínen vagyunk. Erre ma a kisfiam még annyit sem akart szopizni mint eddig. A bal mellemmel eddig is hadilábon állt, túl lassan jött és kevés volt neki, lusta volt enni belőle, így tápszert kell adnom neki mellé (3 hetes). Szóval ma még kevesebbet evett, és rájöttem, hogy a kúra leírásában benne volt, hogy a golyó beszedése előtt és után fél órával ne egyek, igyak... én m@rh@ meg pont úgy vettem be mint a gyógyszert szokás, evés előtt jó sok vízzel. Szerintetek ezért lehet az, hogy most még talán kevesebb a tejem? Elrontottam volna? Kezdjem újra a kúrát vagy folytassam? Köszi a segítséget!
2009. jún. 26. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy ittál utána, nem lesz kevesebb a tej, csupán nem hat a szer. Szerintem kezdd elölről a kúrát, hatni fog. A köztes időben igyál sokat és pihenj!
2009. jún. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ricinus communis ch5-öt használok, de én napi 2x5 golyó adagban. A homeopátiás orvos így ajánlotta a szedését, akit felkerestem.

Nekem úgy néz ki bevált. Most 18-án született a kisfiam és egyenlőre úgy néz ki van elegendő tejem.

2009. jún. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Neked is úgy javasolták, hogy ne egyél igyál előtte se utána?
2009. jún. 26. 18:20
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

ÉN is beszedtem a védőnő javaslatára, úgy ahogy kell, még homeopátiás fogkrémet is vetett velem, mert hogy a mentol közömbösíti a hatását, hát semmit nem ért nekem a bogyó, pedig 2 kis rudacskával beszedtem!


Ami nekem hatott, sokat ettem, s ittam, reggelire péksütemény, ebédre leves+ másodiknak tészta hús, vagy krumpli hús, vagy rizs s hús, majd uzsonnára ismét valami süti, s vacsira szendvics.

Tartalmas kajákat kell enni, amiben van kalória, hogy legyen a szervezetnek energiája termelni a kaját.

Nekem bejött, 4 hós a babám, s még szoptatom, de most már kezdjük a hozzátáplálást, s most kezdtem el neki napi 1x tápot adni, de csak 90 milit.


Ha megfogadod a tanácsom, egyél sokat, s tedd így.


Este fürdés után szoptasd meg, s adjál neki 90mili tápszert. Ettől ha minden jól megy átalussza az éjszakát.

Hajnalban 2 körül kelj fel fejni, addigra összegyűlik annyi hogy 100-at le tudsz fejni, s még reggelig megint termelődik annyi hogy azzal jóllakjon reggel, s így megint kihúz 2-3 órát kaja nélkül, addig megint tud termelődin tej, s így tovább, ha két óra múlva ismét sír hogy éhes, nyugodtan tedd cicire, délkörül a lefejt tej felét oda tudod neki adni még pluszban s attól alszik délután s így megint tud tej termelődni, est fürdés után szopi után pedi megint add oda neki a lefejt tej másik felét. Mi így húztuk ki 4 hónapig.

Az első 2 hónap azzal telik, etetés tisztábatevés altatás.

Ne csak etetések előtt tedd tisztába, hanem 2 etetés között is. Én nem mindig érzem hogy pisis a pelus, de lehet a te babád feneke is érzékeny, s azért is sokat sír, én sem tudtam az elején hogy miért sír néha hiába szopizott hát pisis volt de én nem éreztem csak ő.

Cumit is nyugodtan adjál neki.

2009. jún. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tuti, hogy az a baj, hogy nem eszem eleget! Van, hogy már hajnalban érzem, hogy éhes vagyok, de az etetés végén én is inkább lefekszem aludni. Volt, hogy szoptatás közben aludtam el, annyira fáradt voltam! Van amikor délután egykor jutok el oda, hogy egyek. Tudom, nem jó ez így. Pedig annyira örültem, mikor megindult a tejem, kár, hogy így elrontottam. Szedhetek én bármit... :(
2009. jún. 26. 19:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia. Neked még nem állt be igazán a tejed.A csöpögés nem a homeós bogyó miatt volt. Ebben az időszakban arra törekedj inkább hogy minél többet legyen cicin a baba,ugyanis nála jobb tejserkentő nincs.Persze mellette sok folyadékot kell inni és megfelelően étkezni.Amikor a baba alszik,pihenj te is,ha szopi közben alszik el,aludj te is.Ha csak cumizik a cicin az sem baj,legalább több inger éri a melled.Ha kell akkor szopiztasd meg 2óránkét.Ezekkel a homeós dolgokkal vigyázni kell mert ha nem rendesen alkalmazod akkor az ellenkező hatást éred el.Jó az az 5napos kúra amit olvastál,de mégjobb a fenntartó kezelés ami úgy néz ki hogy napi 2x5golyót kell szedni és egy fiola elfogyása után egy hét szünetet tartani.Hozzáteszem,hogy legjobb lenne egy homeós orvostól segítséget kérni,mert ezeket sem lehet "ész nélkül" szedni.A golyókat a kupakba kell beletekerni és onnan a nyelv alá tenni.Előtte utána 20percig ne egyél és ne igyál. Vannak homeós oldalak,próbálj meg olvasgatni egy kicsit.Ha egy szer nem válik be keress másikat.Arra figyelj hogy alacsony potenciájú legyen. PL: Urtica Urens 5ch, Alfalfa D6,Agnus Castus 5ch
2009. jún. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én csak jót tudok mondani a Ricinus ch5 (!!)-ről. Én sokkal többször szedtem, az első hónapban szinte mindennap 3-szor. Aztán leálltam vele, mert olvastam, hogy ellenkező hatást válthat ki. Aztán el is kezdtem apadni. Újra elkezdtem szedni és újra segített!

Lehet nem jól értettem a leírásodban, hogy te vízzel bevetted és lenyelted? Mert ezeket a bogyókat szopogatni kell, lehetőleg nyelv alatt. Nem lehet ez gond?

2009. jún. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jól olvastad, vízzel vettem be. Ma már úgy csináltam, hogy nyelv alatt hagytam elolvadni. Remélem még nem kezdek el ettől apadni. Már teljesen meg vagyok zavarodva ezzel a szoptatási témával, annyi mindent hallok. Ilyet ne egyek, olyat ne egyek, más azt mondja, de pontosan azokra van szükségem (gondolok itt a tejre, tojásra). Egyik azt mondja keltsem a babát 3 óránként, a másik, hogy ne. Innen azt hallom, hogy egy cici és ha nem elég akkor tápi, a következő cicit csak 3 óra múlva, ha abban sincs elég, akkor megint tápi. Nem is tudom, hogyan kell két mellből szoptatni.

komolyan úgy érzem nekem nem megy ez. Melyik tanácsot fogadjam meg?

2009. jún. 27. 13:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben jártam,ahogy mások is akik itt válaszolnak.Először is a babád jelzéseit figyeld,és csak azután hallgass másokra.Amikor a babám 3hetes volt,egész nap cicin volt.Ő a legjobb tejtermelő.Megfelelő folyadék mennyiség,kb1,5literrel több mint amennyit eedetileg szoktál inni,sok leves és főzelék.Én mindent ettem,nem válogattam.Így is úgy is fájt a babám pocakja.Sokan nem esznek borsót,karfiolt stb. Mindegy hogy egy vagy két mellből etetsz.A két mellből etetésnél arra kell figyelni hogy az első mellet kiürítse a baba,mert csak akkor jut hozzá a tápláló zsírdús tejhez.Ha azt nem szívja ki akkor kevesebbet termel a szervezeted. Van pár oldal ahol érdemes olvasgatni: lll.hu,szoptassugyesen.hu. Ha nagyon bizonytalan vagy,kérhetsz szoptatási tanácsadótól segítséget. Az nlcafe.hu oldalon van egy Eszter nevű hölgy,nekem Ő segített.A homeós bogyókkal meg csak óvatosan.Mindenki mindent ír,pedig a homeopátiában alkati szerek vannak és nem mindenkinek ugyanaz a jó. Régen sem voltak csodaszerek,mégis sokan és sokáig szoptattak. Kiegészítést csak akkor adj ha tényleg nincs tejed,mert belekerülsz egy ördögi körbe amiből nehéz lesz kimászni.Ha nem a cicin tölti azt az időt a babád akkor egyre kevesebb lesz a tejed és egyre több pótlást fogsz majd adni neki.Ha teheted fejj szopi után.Ha egy mellből eszik akkor azt amiből evett.Ha kettőből akkor meg azt amiből először evett,és a másik szopit a félbe hagyott mellel kezd. Remélem érthető amit írtam és egy kicsit segíteni is tudtam.
2009. jún. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!