Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fent lehet tartani a tejtermel...

Fent lehet tartani a tejtermelést (illetve szaporítani) ha csak fejek, üvegből kapja, és nem teszem mellre a babát?

Figyelt kérdés
A kérdés most nem aktuális,de érdekel.A lányommal nagyon megszenvedtem,nem volt elég,stresszeltem azon,hogy van-e,nincs-e,azért ordít-e vagy másért,és el is apadt.Másodikkal ha lesz,ezt nem szeretném végigjárni,így neki az első egy-két hét után mikor már tényleg beáll,és van tej,akkor fejném és kapná üvegből.Nyugodtabb lennék így,és így hátha sikerülne.Több helyen is olvastam,hogy sikerült,hogy lehetséges.Tudom,hogy sokkal macerásabb,de nekem megérné a fáradtságot!
2012. máj. 12. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen fent lehet !


Nálunk nem szívta jól a kicsi, így három hét után átálltam a fejésre, 3-4 óránként, éjjel is. Eleinte első hónapban nappal 2-3 óránként. Rengeteg lett, fagyasztani kellett.

Másodiknál ahogy észrevettük, hogy nem szívja, már nem is akartam annyira várni három hétig se, épp azért, mert így pontosan tudtam mindig mikor mennyit evett, kb. mikor várható a következő. Ez a része így tiszta és megnyugtató volt.

Igen macerás a sok mosogatás, készülődés, de nekem is megérte, hogy tudtam pont mennyit evett.

2012. máj. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Húú, én is fejtem, de nekem csak 4 hónapos koráig ment, aztán végleg elapadt. Az én babám sem szopizott, kiderült, feszes izomtónus miatt. Én a tesót mindenképp szeretném szoptatni, ezért én más stratégiát fogok követni. Az első utunk a Dévényesünkhöz vezet majd, ha azt mondja minden rendben, akkor a végsőkig fogok küzdeni a szopizásért. Ha meg nem lesz rendben, akkor meg teszünk ellenne. :) De így-vagy úgy szopizni fog a babám!

Nekem iszonyatosan megterhelő volt a sok fejés. Ha arra gondoltam, hogy aludhatnék helyette, az idegbaj kerülgetett. Én meg ezt nem akarom még egyszer.

2012. máj. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:

Fent lehet, de elméletben jóval nehezebb. Ha nagyon kitartó és rendszeres ember vagy, akkor akár hosszú távon is sikerülhet, de a közvetlen "babai kontakt" nélkül általában nehezebb dolguk van az anyukáknak.


Tudom, most nem aktuális:), de a szoptatás-részét nem próbálod meg addig kicsit rendbe tenni? Ha a naggyal nincsenek túl jó tapasztalataid, akkor érthető, ha most így vélekedsz, de talán ha addig összeállna a kép, hogy miért nem sikerült anno, bátrabban tudnál nekimenni a következőnek. (Aztán ha mégse megy, még mindig marad a fejés, mint "utolsó" lehetőség.)

2012. máj. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Keress fel egy szoptatási tanácsadót, ő majd segít. A fejés nagy macera lesz, és hiányozni fog a kontaktus a babáddal, ami ugyanolyan fontos ebből a szempontból, mint a táplálás.

Nagy butaságot akarsz csinálni!

2012. máj. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hosszú távon nem fogsz tudni lépést tartani a növekedési ugrásokkal. Az én babám sajnos jóval korábban érkezett - így hetekig fejni kényszerültem. Aztán amikor hazahozhattuk, volt, hogy naponta 12-14 alkalommal tettem mellre és láss csodát, megtanult szopizni öt hét gyomorszonda és cumisüveg után, másrészt szépen kezdett lépést tartani a mennyiség a babám étvágyával. :) Ha nem kezd el szopizni, tuti, nem lett volna eddig tejcsi.
2012. máj. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!