Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet olyan, hogy egy baba...

Lehet olyan, hogy egy baba nem szopizza ki azt a mennyiséget ami neki kell és mégis hízik, mégha nem sokat is?

Figyelt kérdés
Pl.100-at enne,de ő csak 70-et szopik, mert anyának nincs több.De az is lehet,hogy a vége nehezebben jön és feladja?Mindenesetben sírna ha éhes lenne?
2009. jún. 17. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha éhes lenne tutira sírna vagy nyűgös lenne. A babák tudják, hogy mennyire van nekik szükségük. Ne aggódj, biztosan elég a tejcsid.
2009. jún. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?A babáknak nagyon eltérő lehet az étvágyuk,ha jól fejlődik akkor biztosan eleget eszik.

De nem minden baba jelzi ha éhes vagy kevés neki amit szopizni tud.Az én középső gyerekem sosem mutatta semmi jelét,hogy éhes lenne.Aztán mikor vittem méretni akkor láttuk,hogy 1 hónap alatt semmit nem hízott.(Mondjuk én észre vettem rajta,de felesleges aggódásnak vélték)Elszopizott szívesen akár 1 órát is,és mégsem evett eleget.Neki álltam mérni volt,hogy 20-30 ml-ket evett csak.

Persze nem azt mondom,hogy mániákusan kell méregetni,de ha úgy sejted nem eszik eleget akkor egy ideig figyeld mennyit szopik.Vannak rossz evő gyerekek,az én lányom azóta már 4 éves és most sem jó evő,és elég kicsi a korához.A másik 2 tesójával nem volt ilyen gond.

2009. jún. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
4 hónapos a baba,koraszülött volt,most 5100 gramm.Szerintem napi 6-7 szopiból minimum 90-100-at ennie kellene.Viszont az éjszakát félig átalussza:19-hajnal kettőig képes aludni,ez 7 órahossza.Üveget nem fogadja el és semmimás folyadékot nem iszik.
2009. jún. 17. 10:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Az nem baj ha átalussza az éjszakát.

Nekem mindhárom átaludta már 2-3 hósan este 8-9-től reggel 7-8-ig.A napi bevitelt úgy számolják ki,hogy testsúlykg/150ml/24H

Ha a babád 5100gr akkor neki a napi bevitele a statisztika szerint 760ml kb.

De nekem a kicsi aki nagyon jó husiban van és volt mindig is,majdnem csak a felét ette eszi ennek az átlagnak,és nagyon jól hízik tőle.

A középső viszont tényleg nagyon nem evett ezért is nem nőtt,vagy csak alig.

Ha aggódsz mérd pár hétig mennyit eszik,és hogy fejlődik tőle.Ha megnyugtató az eredmény akkor felejtsd el a mérleget,és bízd a babára mennyi kell neki.

Az enyémek sem szerettek inni csak mikor már rendes ételt ettek,a kicsi még most sem.

2 voltam.

2009. jún. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

létezik.

az én babám hihetetlen kevés mennyiségeket eszik, és többnyire hízogat (egy evésre 80-130 ml tápszer és 9 hónapos!!!)

egyébként pedig soha nem jelezte, hogy éhes, úgyhogy az nem igaz, hogy mindig jelzi.

én soha nem tudom, hogy éhes-e, sosem látszik éhesnek, csak igyekszem napi4-5ször megetetni.

2009. jún. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy van. Pl mi. Most már nem tudom, mennyiket eszik, de míg volt mérlegünk, tudtam, hogy max 70%-át az "előírtnak". Nem gurult, de fejlődött szépen. Lassan 5 hónapos lesz, már elkezdtük a hozzátáplálást, szopik is mellette, sőt egyre gyakrabban!! :-))
2009. jún. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!