Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt epe bántalmak...

Szoptatás alatt epe bántalmak ellen, miket egyek miket ne?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt neked kell kifigyelni, hogy te konkrétan MITÖL leszel rosszul, ugyanis éppen az epénél elég egyéni lehet a kiváltó ok.

Általában a zsiros, füstölt, káposztás, hagymás ételek, tojás váltják ki a legtöbbnél a görcsöt, ed van, akinek éppen ezek nem ártanak, viszont egész más igen.

Ird fel az összes ételt, amit fogyasztasz, az italokat is, és rövidesen rájössz, hogy mi válthatja ki, és akkor azt tudod kerülni. Elöre mindent kihagyni, ami valakinél ilyet okozott, értelmetlen, mert a végén odajutsz, hogy csak 2-3 valamit eszel és még mindig rosszul vagy.


Epebajok ellen nagyon hatásos a retek, föként a feketeretek, de azt meg nem biztos, hogy a baba birja, kipróbálni viszont mindenképpen érdemes, ha neki nem fájdul meg a hasa, akkor fogyassz rendszeresen retket.

2012. márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Zsírosat (ebben benne van az olaj, margarin, vaj, tejszín, csoki és társai is - tehát ne csak a sült kacsát, de az édességeket is kerüld), aprómagvas gyümölcsöket (pl. eper, kivi), fűszereset ne egyél. Ez az étrend nem befolyásolja a szoptatást.
2012. márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm,én nagyon kívánom a tojást szalonnát és a foghagymát,az elmúlt 2-3 hétben ettem és sokszor rosszul lettem ,nálam úgy jelentkezett, hogy fájt erősen a fejem és utána wc.re kellet menni és hányni és kellet és gondoltam is megyek kontrollra utána rá jöttem ,de csak tegnap este,még jó hogy jobb oldalt nem fájt,terhesség alatt volt ilyen görcsöm is.
2012. márc. 29. 14:40
 4/10 anonim ***** válasza:
Én szoptatós teát ittam ami serkenti a tejtermelést és görcsoldó hatású a babának és az anyukának is .Ha éreztem hogy epézni fogok akkor dupla adagot ittam belőle.
2012. márc. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
melyiket?
2012. márc. 29. 15:24
 6/10 anonim ***** válasza:
Laktoherb.
2012. márc. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, az pont van itthon.
2012. márc. 30. 13:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem semmi sem segített szoptatás alatt, hiszen pont ez az időszak az, amikor rengeteget bír enni az ember és az nem jó az epének. Nekem egy dolog vált be,és azt folyamatosan fogyasztom. A következő helyen találod meg: www.antalvali.hu

Emóció az ital neve. Szoptatás alatt is lehet fogyasztani. Kiváló dolog. Az antal vali oldalán a bionom boltban találod meg. Lehet, hogy előtte regisztrálnod kell, de tiszta szívből tudom ajánlani, mert előtte én is sokat szenvedtem az epémmel. Jó babázást.

ha véletlenül nem találod, írj csak ide és bemásolom a linket. Amúgy itt meg is tudod rendelni!

2012. ápr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi,küld el légy szíves a linket.
2012. ápr. 3. 13:21
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem a sok-sok vízfogyasztás jött be és a zsíros ételek kerülése. illetve mértékkel fogyasztása (ha reggel eszek 2 tojásból rántottát, akkor aznap édességet és egyéb zsíros-vajas cuccokat már nem eszek, viszont sok vizet iszok. Így úgy érzem kezdem kikúrálni magam, már a vajas-krémes torta is mehet ebéd után.
2012. ápr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!