Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minél gyakrabban szopik a...

Minél gyakrabban szopik a babám, annál kevesebb a tejem. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
A kisfiam most 9 hetes. Eddig 100-110-eket szopizott, de most már nem elég neki, két óra múlva éhes lesz. Akkor tud szopizni 90-et, aztán másfél óra múlva lesz éhes, akkor tud 60-at, két óra múlva megint csak hatvanat, aztán ötvenet két óra múlva. Nem tudom mit tegyek, adjak neki tápszeres pótlást? Egyfolytában éhes szegény, és nekem nem lesz több tejem, hiába teszem mellre gyakrabban.
2009. jún. 14. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Mi is így jártunk, éhes volt ezért lényegében egész nap rajtam lógott. Nem volt neki elég. 6 hetes korától kapott tápszert is. Tejed meg azért nincs, mert nincs ideje újratermelődni. Szerintem próbálj meg kiváltani 1 szopást tápszerrel, hogy tudjon újratermelődni a tejed. Nekünk bevált. Sok sikert.
2009. jún. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha elkezded tápszerezni, biztos út a tej csökkentéséhez.Rakd olyan gyakran mellre, ahogy kéri.Legalább 1 hét mire beáll a tej.Azzal hogy méregeted, csak magadat idegesíted.Ha van 4-5 pisis pelusa, + 1-2 kakis, akkor biztosan elég neki a tejci.A tej szoptatás alatt termelődik, és a mell soha sem ürül ki teljesen.De ne idegeskedj, mert az nagyon nem használ.Bízz a babában és magadban.

Kitartást! Ne add fel ilyen könnyen!

2009. jún. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a mérésnek csak úgy van értelme hogy ha 1 eész napot nézzel és meg van a min. mennyiség. A tejcsinek pedig vannak időszakai amikor kevessebnek tünik, fejlődik a baba és hozzá idomul a tej mennyisége és tápanyagtartalma is. lehet hogy kevessebbet fog enni de laktatóbb a tej, ne tápszerezz amíg hízík rendesen.
2009. jún. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy nem elég neki a tej? Mert két óránként kér enni? Van olyan baba, aki óránként eszik ennyi idősen. Tényleg ne add fel, szoptass sokat, esetleg próbálj meg szoptatós teát. Ha nagyon kétségbe vagy esve, keresd fel a [link] oldalt, ott biztos kapsz szakszerű segítséget.
2009. jún. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!