Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha már 10 napja nem szoptatok,...

Ha már 10 napja nem szoptatok, újrakezdhetem vagy már nem alkalmas rá a mellben lévő maradék tej?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés,csak úgy felmerült bennem.Kisfiam másfél éves,10 napja nem szopik,de érzem,hogy van még tej a mellemben,ezt kiszívhatná vagy már nem rendes tej?Újra termelődne,ha adnám neki?
2012. márc. 19. 21:40
 1/4 alaszka ***** válasza:
Szerintem visszajönne az még rendesen, de miért akarod, hogy visszaszokjon? Én az első lányomat másfél évesen választottam el, mert belefáradtam az állandó kelésekbe éjjel, és nagyon nehezen szoktattam le. Szóval én biztos nem szoktatnám már vissza, de ezt te tudod.
2012. márc. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy újrakezdheted, a tejednek semmi baja. :)
2012. márc. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:

Nincs már benne maradék tej, vagy legalábbis nem jelentős mennyiség és egyáltalán nem rossz.

Relaktálni kb. 30-40 napig lehet igazán sikeresen, úgyhogy minden esélyed megvan rá neked is. Ha újra szopizni fog a kisfiad, valószínűleg újra lesz tejed is.

(Sőt, még olyan is megesik, hogy az is be tudja indítani a tejtermelését, aki sose szült.)

2012. márc. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem akarom újra kezdeni,mert probléma mentesen,fokozatosan leválasztottam,csak tegnap este kicsit próbáltam fejni és rendesen spriccelt,20ml biztos kijött és még lett volna,csak nem fejtem tovább.Egész sötét sárga,mint az előtej volt,ezért kérdeztem,hogy ezt még kiszívhatná-e a gyerkőc vagy ez már úgymond nem jó.

2012. márc. 20. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!