Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem szívesen szoptatnék...

Nem szívesen szoptatnék nyilvános helyen, ez normális?

Figyelt kérdés
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én már csak azért is próbálom tartani a három órát a két szopi között, hogy tudjak időzíteni, én ugyanis nem szívesen szoptatnék máshol, mint otthon. Vagy ez csak az én hülyeségem? Mit gondoltok erről? (LLL linkeket légyszi mellőzzétek)
2008. ápr. 12. 19:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretnék máshol,persze ezt úgy akarom kivédeni,hogy inkább lefejem előre a tejcit üvegbe,és ha kell meg tudom etetni,semhogy előkapjam a cicit az utcán.Sokaknak ez semmiség, de én nem teszek így.Lehet én gondolkodom rosszul,de a szoptatás a mama és baba legbensőbb dolga,kapcsolata,és nem tartozik idegenekre.Én majd csak ezután szülök, de ezt biztosra tudom.
2008. ápr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

én pasi vagyok, úgyhogy könnyen beszélek, de úgy gondolom, hogy ennek a világ legtermészetesebb dolgának kellene lennie. Ha éhes, akkor meg kell etetni. Akkor és ott.

Valaha ez teljesen természetes volt. Aztán valamikor megkattant a világ...

Nem mondom, hogy nem belsőséges, vagy nem magánügy, azt mondom, hogy ennek a kérdésnek nem is szabadna felmerülnie.

2008. ápr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen könnyen beszélsz,és az is igaz hogy a baba az első, de pont a mai világban(nézz körül mi minden zajlik,vagy nézd csak meg a mai fiatalokat) nem hinném hogy egy nőnek a villamoson,vagy az útszélén egy bevásrlóközpont mellett kellene szoptatnia.Inkább a cumisüveg.
2008. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én igény szerint szoptattam. Egyféle "ritmus" így is kialakul magától, amit követhetsz és időzíthetsz. A "vészhelyzetekre" pedig én is úgy készültem, hogy előre fejtem és cumisüvegben magammal vittem az anyatejet.

Sosem volt rá szükség, így hazaérve mindig a mosdóban végezte. De ott volt, hogy ne legyen gond, ha kell.

Én inkább erre szavazok, minthogy a saját órámat akarjam ráerőszakolni a gyerekemre.

2008. ápr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Én is igény szerint szoptatok, és nem rontok el semmit cumisüveggel. Ha éhes a gyermekem megetetem. Dizskréten próbálom ugyan, de megetetem.
2008. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezen gondolkodtam már én is. Van egy olyan szervezet, ami a bababarát területeknek, (ahol persze szoptatásra is van lehetőség) ad táblát. Már nem emlékszem melyik oldalon olvastam erről és a táblára se emlékszem, ha valaki tudja írja le az oldal címét, légyszi. Egy gyenge kis lista: [link] A mi autónk sötétre fóliázott hátul, én kocsival fogok menni mindenhova, valószínűleg. Az biztos, hogy mutogatni nem fogom magam közterületi szoptatással, ami idióta beteg emberek futkároznak az utcán.
2008. ápr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Én a második gyerekemmel kénytelen voltam úton-útfélen szoptatni, ugyanis Ő nem fogadta el a cumisüveget, csak a cicit. Saját tapasztalat: meg lehet úgy oldani, hogy észre sem veszik, hogy szoptatsz. Engem egyébként nemhogy nem zavart, hanem tök büszke voltam magamra :o)
2008. ápr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Én is gondban voltam ezzel, a babám most 7 hetes. Eddig ha menni kellett valahová kocsival meg tudtuk oldani, de még így is volt olyan, hogy eszméletlenül pofátlan emberek a képembe bámultak és nem is zavartatták magukat. Amikor a hat hetes vizsgálatra kellett mennem akkor Benikét is vittem és a kórház egy eldugott várójában meg tudtam szoptatni, csak egy nő volt ott rajtunk kívül, de mikor épp befejeztem és próbáltam felöltözni beszambázott egy fickó és a mellemet bámulta, pedig egy értelmű volt, hogy mit csináltam. SDzóval tényleg kellemetlen, de ha muszály meg lehet oldani, viszont az emberek nagyon udvariatlanok tudnak lenni, hogy finoman fogalmazzak.

Ha a kocsit meg tudod oldani, könnyebb dolgod van, ha nem akkor cumisüveg, vagy valami eldugott hely:) A lényeg, hogy mások bunkósága miatt ne legyen a babád rosszabb helyzetben. Boldog babázást!

2008. ápr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
A pofátlan embereket Ti vonzátok be. Ez addig így is lesz, míg Ti kellemetlenül érzitek magatokat attól, hogy nyílvánosan szoptattok.
2008. ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

Első babánál én is megoldottam valahogy, aztán a másodiknál muszáj volt nyilvánosan szoptatnom, hiszen nem rohanhattam haza a játszóról, mert bömbizni kezdett a pici, és mivel nyár volt, nem is emrtem magammal vinni lefejt tejcsit, arról nem is beszélve, hogy max kiskanállal fogadott el lefejt anyatejet, az meg játszón elég macerás.

Szóval, a játszótéren kerestem egy félreeső padot, vittem egy széles kendőt, így csak két lábacska lógott ki. Aztán igen, volt szoptatás részemről bevásárlóközpontban is, Kecskemét főterétől kezdve A budapesti Állatkerten át számtalan helyen, ahogy a szükség hozta. Csak pozitív tapasztalataim vannak, vagy észre sem vette senki, mi zajlik, vagy széles mosoly volt a reakció.

2008. ápr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!