Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon elkaptam ezt a hasmenős...

Nagyon elkaptam ezt a hasmenős vírust, szoptathatom a 6 hós fiamat? Csak szopik még, nem eszik, egyszer kóstolgatunk de az szinte semmi.

Figyelt kérdés
El fogja kapni? Adjak neki normaflort megelőzésre? (felet)
2012. márc. 6. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatej véd! ne adj semmit, csak szoptasd! Abban benne vannak az immun anyagok - és védi a kicsit!! (gondos kézmosás és szájkendő lehet, amikor felveszed)
2012. márc. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mint az előző írta. Én még annyit tennék hozzá, hogyha netalán elkapja, annak is legjobb gyógyírja a szoptatás.
2012. márc. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
6 hónaposan már hozzá kellene táplálnod. Kezd el. Ha nagyon szoptatni akarod így is, akkor kézmosás, fertőtlenítés, szájmaszk, DE ! Ezekben a napokban nem ajánlatos szoptatni.
2012. márc. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mikor a lányom 6 hónapos volt elkaptam én is egy ilyen "jóságot". Ő sem evett még szinte semmi mást(a kóstolgatással próbálkoztunk, de nagyon utálta). Én szoptattam. Nagyon megcsappant akkor a tejem, de attól még kapta. Elkapta ő is(de szerintem amúgy is elkapta volna), de sokkal enyhébb lefolyású volt nála és nem is viselte meg annyira(1-2szer hányt és volt 1-2 hígabb széklete). Szerintem hülyeség, hogy ilyenkor nem szabad szoptatni. Gondolj bele! Ez egy vírus, ami valószínűleg napok óta bujkál benned mielőtt kijön rajtad...és ezalatt te ugyanúgy szoptattad. Most hogy már tüneted is van, a fokozott higéniára kell figyelned(gyakori kézmosás stb.). Szerintem még jó is hogy kap anyatejet, mert megkapja a sok ellenanyagot tőled.
2012. márc. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudom hogy hozzá KELLENE. Közel egy hónapja kóstoltatom is, nem tehetek róla ha nem szereti. Nyilván később jobban rákap.

Köszi a válaszokat szoptatok addig. Délután 3 tól van doktor akkor felhívom ezzel őt is.

2012. márc. 6. 09:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel szinte kikerülhetetlen, hogy elkapja a kicsi, szoptatsd! Az ellenanyagokat, amit a Te szervezeted termel csak így kapja meg és ha el is kapja, könnyebben átvészeli.

Az sem baj, hogy nem eszik még a Fiad, nyáron a finom szines gyümik és zöldségek csúszni fognak:)! Addig tanulmányozd a BLW- t, sok rosszétvágyúnak mondott gyereknek hozta meg a kedvét a kajához. GOndolj bele, Te is szivesebben eszel szépen tálalt dolgokat mint turmixolt trutyit:).

2012. márc. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szoptasd csak nyugodtan, ahogy írják a szervezeted a kész ellenanyagokat adja át neki a tejcsivel; ha el is kapja , rövidebb ideig fog tartani nála. Normaflort nem szükséges, hiszen van a tejedben elég jótékony baci. Szerintem.
2012. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja a babádnak akkor, ha nem kezded el a hozzátáplálást 6 hónapos és 1 napos korában, ne aggódj, erőltetni nem szabad, azzaltöbbet lehet ártani, mint használni. A tejed akkor is kincs, ha te esetleg beteg vagy, véd és gyógyít. Szerintem egyébként a szájmaszkra meg a bemosakodásra sincs szükség, hiszen nem cska akkor érsz a babához, ha szoptatod, egész nap meg nem tudsz steril maradni.


ÉS a HT-t sem érdemes betegen elkezdeni, nekem most minél többet kell pihenned, nem kotyvasztani-fejni-reszelni-pépesíteni. :)

2012. márc. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!