Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elméletileg érdekelne, mekkora...

Elméletileg érdekelne, mekkora tejmennyiségnél kap védettséget a baba?

Figyelt kérdés
pl. ha már csak napi pár korty van? vagy az már nem számít ebből a szempontból?

2012. febr. 19. 12:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van mind a kettőnek jutott bőven anyatej. A nagy 1 éves kora után volt először beteg, a kicsi meg 4 hónapos korától 9 hónapos koráig szinte folyamatosan, mivel a nagy hazahozta a betegségeket az oviból.


(most egyébként 1.5 éves és már nem szopizik, hanem tápszert iszik-saját elhatározásból- és szeptembertől 1X volt beteg. Nem hinném, hogy köze van a tápszerhez, inkább a betegségek által megerősödött az immunrendszere és könnyebben legyőzi az ovis vírusokat)

2012. febr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
3 hetesen a kislányom megbetegedés nélkül átvészelte azt, hogy a férjem, én és a 2 éves fiam is (utóbbi ketten bújtunk is a kislányhoz) nagyon meg voltunk fázva. Kevés tejem volt, kb. napi 1-1,5 deci. A többi pótlás.
2012. febr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Disi ***** válasza:
Pont tegnap beszélgettünk erről a védőnőmmel. Most lesz 8 hós a babám, eddig kétszer volt lázas beteg, kb 4 hós és 5 és fél hós korában. Mindkét alkalommal apa hozta haza a bacikat. Napi 200-250 ml tejem volt, az első 3 hónapban kaptunk hozzá napi 200 ml-t aztán 4 hós korától kezdve csak az enyém maradt, tápszerrel pótoltam. Tegnap erről beszélgettünk és mondtam neki hogy lelkiismeretfurdalásom van emiatt, hogy mindenhonnan azt hallom, hogy bezzeg más gyereke 2 éves koráig nem volt beteg és ha lett volna több tejcsi akkor biztos nem jártunk volna így. Erre azt mondta a védőnőm, hogy nem baj hogy találkozott bacikkal, mert ezzel is erősödik az immunrendszere. Persze ezzel nem azt mondta hogy jó hogy beteg lett, de ezeken előbb-utóbb úgyis átesne. Szerencsére mindkét alkalommal "könnyen" megúsztuk, csak egy nap volt lázas, aztán csak az orrát kellet szívnom és a közérzete is jó volt ez is valószínűlg azért, mert kapott valamennyi anyatejet is. De hogy mennyi lehet az elég? Azt nem tudom.
2012. febr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 xStefix ***** válasza:
71%

Ez jó kérdés, majd megemlítem a szakiknak a márciusi tanfolyamon. :)


Szerintem akármennyi is van, az segítséget jelenthet a babának, gyereknek az egészsége megőrzésében ill. a betegségek legyőzésében. Most azt mondom, nem hinném, hogy létezik olyan mennyiség, amire azt lehetne mondani, hogy pont megfelelő vagy "ajánlott", mert ez tényleg sok mindentől függ (életkor, immunrendszer állapota, testsúly, hozzátáplálás szintje stb.). Általánosságban, minél kisebb egy baba, annál nagyobb arányban kellene anyatejet kapnia, még ha teljesen nem is sikerül így táplálni. Így jobbak az esélyek.

És egyébként igen, valódi védettséget ad bizonyos betegségek, kórokozók ellen, nemcsak amolyan kisegítő jellegű dolog. Erre már korábban rákérdeztem a tanácsadóknál és egyértelmű igen volt a válaszuk.

2012. febr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a sok hasznos választ.
2012. febr. 25. 19:25
 16/19 anonim ***** válasza:

Én azt sosem értem, hogy mit jelent az a tény: amelyik gyerek volt beteg annak erősebb az immunrendszere??? Szerintem ez hülyeség, mert nem az erősebb aki nem volt beteg?

Másfelől a korty tej elég-e vagy nem azt több dologtól függ: baba életkora, testsúlya, étvágya, tejminősége stb. Ezért azt megállapítani mikor és kinek elég pár korty nem lehet tiszta bizonyosággal.

2012. febr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A betegséggel vagyis a betegségek legyőzése által erősödik az immunrendszer. Megfigyelhető, hogy a közösségbe kerülő gyerekek az első 6-7 évben minden évben betegek ahogy viszont idősödnek úgy egyre ritkábban. Felnőtt korban már évek telhetnek el úgy, hogy beteg lesz az ember.

Ha egy kórokozó megfertőz minket, az immunrendszerünk aktiválódik. Ha legyőzi a betegséget, akkor az azt okozó anyagot, illetve az ellene felhasználható antitestet megjegyzi. Így, ha újbóli fertőzés történik az adott anyaggal, már egy felkészült immunrendszerrel találkozik, s a betegség lefolyása szinte tünetmentes lesz.

2012. febr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, ebben is abban is van valami. Mondjuk, ha valaki nem betegszik meg, attól még találkozhatott a vírussal, bacival, csak felülkerekedett a szervezete, nem volt tünet. Ez szerintem gyerekekre is vonatkozik.

Van például olyan kisgyerek, aki minden télen átesik valami nyavalyán, valamelyik gyerek meg nem. Pedig szerintem nehéz elkerülni, hogy találkozzon dolgokkal, hiszen mi szülők is hozzuk magunkkal.

Volt hogy én például lebetegedtem, a babám pedig nem, szoptattam, szóval biztos találkozott a bacijaimmal. Mégsem kapta el. Hogy most az anyatej védte -e meg, nem tudom.... Lehet, hogy már eleve erősebb az immunrendszere, ki tudja. Nem vagyunk egyformák. Apukája is ilyen vasgyúró. :)

2012. febr. 28. 10:08
 19/19 anonim ***** válasza:

Hát... egyrészt ott van a genetika meg az erőnlét (táplálkozás, vitaminok, krónikus betegségek, sőt a családi légkör, stressz, alvás:)), aztán ott van, hogy mennyi bacival, vírussal.. stb. találkozik (közösség, higiénia).. Pluszba azt is bele kell kalkulálni, hogy egyes betegségek ellen nem ad védettséget, ha már egyszer átesett rajta, mások ellen viszont igen.

Szóval ezek függvényében (baba + anya tejminősége) szerintem lehetetlen kiszámolni, hogy pont x kortynyi szoptatás mennyi pluszt ad, de biztos ad valamennyit.

2012. febr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!