Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elméletileg érdekelne, mekkora...

Elméletileg érdekelne, mekkora tejmennyiségnél kap védettséget a baba?

Figyelt kérdés
pl. ha már csak napi pár korty van? vagy az már nem számít ebből a szempontból?

2012. febr. 19. 12:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%

Védettséget mi ellen?

védettséget nem kap. Az anyatej azért jobb mint a tápszer mert természetes, olyan dolgokat tartalmaz amit teljes mértékben a gyermek gyomrának és szervezetének talált ki a jóisten. Ennek nincsenek mellékhatásai, alergiái, nem rakodik le felesleges dolog a szervezetben.

A gyermek gyomra elsö hónapokban kezdi el kiépíteni a nyálkahártyát, a bélflórát. Erre nagyon kell vigyázni, ezért is a legjobb az anyatej.


De védettséget nem ad jobban mint a tápszer. Tápszer teljes mértékben tartalmazza a vitaminokat ásványi anyagokat, pont annyit amennyi kell neki, de ez attól mesterséges marad, és nehezebb a gyomornak, hátra maradhatnak mellékanyagok stb...

Az anyatej csak annyi vitamint, ásványi anyagot tartalmaz amennyi az anyában van.


Szóval anyatej még ha pár csepp is jó, de védettség szempontjából teljesen mindegy.

2012. febr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Az anyatej védettséget ad betegségek ellen, ezt meg is tapasztaltam. Ez most nem azt jelenti, hogy bármilyen ellen, és bármikor, de az immunrendszerét segíti, főleg az első időkben, mikor még nem alakult ki a sajátja.

Minden az anya által legyőzött betegség, sőt felmenői betegségeinek ellenanyaga is ott van az anyatejben,tehát egy természetes antibiotikumként is felfoghatjuk.

A kérdés csak hogy mekkora mennyiséggel.

Ezt nem én találtam ki, nem is szóbeszéd, nálunk a védőnői tanácsadáson prospektusok hirdetik az anyatej védő hatását.

2012. febr. 19. 12:59
 3/19 anonim ***** válasza:

Azokat az ellenanyagokat tartalmazza a tej, amely betegseget az anya elkap. Pl. ha herpeszes, influenzas, akkor a baba a tejjel mar kapja az ellenanyagot es nem betegszik meg.

Szerintem par korty is tobb, mint a semmi, de nem tudom elkepzelni sem, hogy tud csak par kortyot inni a baba. :-)

2012. febr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

"A méhen belüli (intrauterin) életben a magzat gyakorlatilag steril körülmények között él, a placenta (védőburok-méhlepény) megvédi a kórokozók nagy részének behatolásától. Az anyából csak IgG típusú ellenanyag jut be a magzatba. A megszületés után a lebomlásig ez az anyai ellenanyag (IgG), illetve az anyatejjel az IgA faktor–ellenanyag biztosít védelmet az újszülött számára, a saját immunrendszer apparátusának beindulásáig. Nagyon fontos, hogy az édesanya a gyermekét ameddig csak lehet, anyatejjel is táplálja, hiszen ezzel védelmi (antitestet) - immunrendszer erősítő anyagot is juttat gyermeke szervezetébe, miközben a szoptatás alatt kialakult érzelmi kötődés és biztonság is fokozza az ellenálló képességet, az immunrendszer hatékonyságát."

forrás: [link]


Nem vagyok szakember, de szerintem logikusan attól is függ a mennyiség mellett a "hatékonyság", hogy mekkora a baba súlyra, életkorra. De semminél biztos több védettséget adhat pár korty is azokkal a kórokozókkal szemben, amikkel az édesanya már találkozott.

2012. febr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Az valóban igaz, hogy védettséget ad az anyatej és az baromság, hogy a tápszer ezzel egyenértékű!!!! Ki hallott már ilyet? Akkor minek is adnánk anyatejet??? Az anyatej fontos és utánozhatatlan összetevői a betegség elleni védőanyagok. Javaslom az első válaszolónak és másnak is, hogy olvassa a www.szoptatasert.hu oldalt ott részletesen megtalálja miért is fontos az anyatejes táplálás. Kicsi babáknál pár korty is jelentős lehet, míg nagyobb babánál több is szükséges, de a lényeg, hogy ne tápszert, hanem anyatejet kapjon!!!
2012. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%

Az tényleg igaz hogy a tápszer nem egyenértékű az anyatejjel, hiszen az anyatej tényleg olyan, mint egy természetes antibiotikum. De nem ad védettséget az anya betegsége ellen, ugyanúgy megkapja a baba is,csak rövidebb a lefutása és esetleg kevesebb a tünet.

Napi pár korty nem sokat ér, ha őszinte akarok lenni, de valahogy el se tudom képzelni hogy ennyi van egy ciciben. Akkor már mondhatjuk, hogy elapadt a tej.

2012. febr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
egyébként maga a kezdetleges immunrendszer kb. 3-4 hónapos korra alakul ki, legalább addig (de utána is fontos) hogy anyatejet kapjon a baba.
2012. febr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Konkrétabb leszek. 20ml? 50ml? 100ml?

Szerintetek?

2012. febr. 22. 16:07
 9/19 anonim ***** válasza:
Az előtejből elég pár korty is. Amúgy meg ahogy elkezdődik a tápszer adása, onnantól lemossa a szépen mindig az anyatejet a bélfalról. Szóval pár korty szerintem semmit nem számít.
2012. febr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

Hát nem tudom... szerintem pár korty is számít. Két fiam van, másfél és 3 és fél évesek. A kicsi nem szopizott sokáig (bukós baba volt, fejve-sűrítve kapta), de a "nagy" esténként még néhány kortyot most is szopik. A nagyobbik már ovis, addig soha nem volt beteg, most persze hozza haza az összes vírusos nyavaját, a kicsi meg elkapja. Nos a nagy 2-3 nap alatt átesik mindenen, a kicsi 1 hétig is szenved.

Persze nem azt mondom, hogy csak az anyatej védő hatása miatt van így, de akár úgy is lehet. Igen, tudom nem egyformák (csak kinézetre :D ) és lehet ha a nagy nem szopizna akkor sem lenne tovább beteg. Így aztán úgy gondolom, hogy amíg egy csepp tejem is van, és a nagy kéri, akkor addig kapni fogja.

2012. febr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!