Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mas szoptatos anya is igy...

Mas szoptatos anya is igy erez a szilard etel bevezetesekor?

Figyelt kérdés

Eddig csak szopott a 6 honapos babam es most, hogy eljott a szilard etelek bevezetesenek az ideje, olyan furcsa erzesem van.

Sajnalom, hogy mar nem csak kizarolagosan szoptatni kell mar a babat.

Annyira szerettem azt az allapotot.

Jo erzes volt taplalni kizarolag a sajat testembol a gyermekemet es latni, hogy cseperedik, kerekedik, okosodik.

Mar nem erzem magam annyira fontosnak, pedig tudom, hogy en vagyok neki a legfontosabb, akkor is ha mar nem csak szopik.


2009. máj. 28. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Mi 5 hósak vagyunk,és én is csak húzom az időt.Sajna már egyre kevesebb a tejem,igy a napokba már kap tápit,de még nem adok neki mást,és én is ugy érzem mint te,hogy innentől kezdve bárki megcsinálhat a babával mindent,de szoptatni csak én tudtam.szerintem ez természetes.Nekem van egy nagyobb fiam is,és tapasztalatból modndhatom ezt az érzést még fogod egy párszor érezni.Pl amikor először viszed az oviba és otthagyod.Te itthon sír ő meg ott,vagy amikor elviszed beiratni az iskolába,a könny ott is a szemedbe lesz,mert ezek mind olyan mérföldkövek ami azt bizonyitják,hogy bizony nől a gyermeked.
2009. máj. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem meg most is eleg lenne szerintem a tej, de olyan kivanos...

Szep valaszt irtal, ugy elerzekenyultem. Koszi.

2009. máj. 29. 09:39
 3/8 anonim ***** válasza:

5 hónapos volt a kisfiam pár napja, csak anyatejes. Tehát sem vizet, sem teát nem kapott még. Büszke vagyok, hogy megduplázta a súlyát már, és méghozzá pont azért, amit Te is írtál, hogy a saját testemből, energiámból, juttatva neki a fejlődéshez szükséges tápanyagot. Eleven, mosolygós, vidám baba, és eddig elég is volt neki az anyatej, de lassan itt a hozzátáplálás...Jó is lesz, várom is egyrészt, de lezárul egy korszak, ami már soha nem tér vissza. Ez az élet rendje...

3 gyerekes anyuka

2009. máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedvesa vagy, de pont ez a lényeg! Hogy lassan már ne csak te legyél neki a legfontosabb. A rendes étel mellett szabadabb lesz.(majd, ha azt eszi)

Elmehet a barátaihoz, alhat mamánál, ehet a Mekiben a szülinapi bulin.

Jó, hogy ez ilyen fokozatosan van leépítve. Ahogyan a gyermek előtt tágul a világ, úgy lesz hosszabb a"köldökzsinór" is. Míg el nem vágjuk.

Gondold el, neked is milyen jó, hogy nem vagy anyádhoz kötve 3 óránként!

És mennyi finomságot tudsz készíteni neki!

Nem szakadtok el, csak fejlettebb szintre ér a kapcsolatotok.

A cél végül is az , hogy egy sorba kerüljön veled, sőt, majd később átvegye a stafétát és a válladról az élet gondját.Mikor majd a hamut is mamunak mondod, ugye.

2009. júl. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fúúú ez velem is így volt, most már lejjebb adtam, 8 hós, még 4szer szopizik. Az lesz a szörnyű, ha már nem kell neki a cici.

Én főzök neki minden nap, nagy gonddal készítem, így a törtődés megmarad.

Én is elérzékenyültem, de hát ez az élet rendje, és cici nélkül is te leszel számára a legfontosabb. Majd meglátod, hogy kinyílik most a világ a 6. hó után, napról napra értelmesebb, ügyesebb, édesebb, megtanul puszit adni, bújni.....

2009. júl. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

26an 8 honapos lesz a lanyom. Mar hozzaszoktam a gondolathoz, hogy nem kell szoptatni mindig. Meg 3-4x szopik naponta + ejszaka 1x, nagy ritkan 2x.

Remelem meg jo sokaig fog szopizni. Mert az olyan jo erzes egy anyanak.


Mar varom a kovetkezo babamat, amelyiket ismet kizarolag szoptathatok.

2009. júl. 15. 09:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is kicsit nehezen kezdtem el a hozzá tápit 5,5 hósan, de elég nagy a manóm és a védőnő szerint elég fejlett nagyfiú ahhoz, hogy kajcsizzon. 3 hete nyamizik és az ahogyan készíthetem neki minden nap a nyamit kicsit kárpótól és az odaadó gondoskodást "belefőzőm" a hamijába! :))
2009. júl. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kajcsizzon? Nyamizik? Remélem minél tovább kell neki a melled? Jézusom..... Ti betegek vagytok.
2020. máj. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!