Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nincs elég tejem igy 2 óránkén...

Nincs elég tejem igy 2 óránként szopotatom a 2 hónapos babám aki kb 80-at eszik a 3 óránkénti 100 helyett, jó ez igy? Az estét átvészeljük 3 óránkéntial.

Figyelt kérdés
2008. ápr. 2. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Én még csak a 37.hétbe vagyok, de én szerintem teljesen jó. Gondolom nem éhes nem?Nem kötelező betartani a 3órát, akkor egyen az a gyermek amikor éhes.Ha esetleg úgy látod hogy éhes akkor viszont vagy védőnőtől vagy dokitól kérj tanácsot.Gratula a babához
2008. ápr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Szia, szerintem próbáld kitolni az etetéseket, 3-3 és fél -4 órákra, ha tudod. Milyen súlyú a babád? nagyon pici, azért eszik ilyen gyakran? vagy rossz a technikája és belefárad az evésbe?

Bár nem nagy baj, ha 2 óránként eszik, csak kevés ideje marad a kettő között rendesen kipihennie magát, és emészteni.

Az anyatej ugyan igen gyorsan emésztődik, de azért nem annyira gyorsan, hogy 2 óránként etess. Hiszen így ha reggel 8kor eszik, 15-30 percet, akkor már csak másfél órája van 10-ig megemészteni mindet amit megevett, ha 3 és fél óránként etetnél, akkor lenne kb 3 órája (ahogy írtad közel ugyanarra a mennyiségre) Ezért könnyen lehet, hogy megterheled a pocakját.


Ne csak azd számold, hogy egy evéssel mennyit eszik, hiszen a legtöbb baba nem minden étkezéskor eszik ugyanannyit! azt mérd, hogy testsúly kg-nként megeszik -e egy nap 150g-t, és azt próbáld tartni, hogy max 8x etess egy nap, ne többször.

2008. ápr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

[link]


Akár 5 percenként is ehet, attól sem lesz baja. Ez már régi nézet...

2008. ápr. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont azt mondom, hogy etesd, amikor éhes. Neki még nincsenek elrontva az ösztönei, tökéletesen tudja, mikor van tejre szüksége, nem kell, hogy azt higyjük, hogy jobban tudjuk nála.

Ha kérdésed van, szerintem fordulj hozzá, nekem is sokat segítetett:

[link]

2008. ápr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Én 1,5-2 óránként szoptattam az első fiamat, mert kevesebb tejem volt, és így volt elég neki. Semmi baja nem lett tőle. Ki mondta, hogy 3 óránként kell 100-at ennie? Ez butaság. Minden baba annyit eszik, amennyi neki kell. Ez annyira változó. Én a másodiknál már nem is mértem, mert evett, aludt. Ha fölkelt, és éhes volt, megszoptattam. Ő egyébként nappal 4 óránként, éjszaka 1,5 óránként evett (az éjszakai 10 hónapos koráig így volt). Engem nem zavart, mert ha neki így volt jó, hát nekem is jó. A lényeg, hogy Ő jól érezze magát.

Ne mérd az időt szigorúan, hiszen az igény szerinti szoptatás korában élünk. Bízz a babádban, és magadban. Ha szépen gyarapodik, kiegyensúlyozott, nyugodtan alszik, akkor semmi gond.

Boldog babázást, sok-sok önbizalmat, és sikeres szoptatást! :o)

2008. ápr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is a fiam 2 óránként evett kb 3 hónapos koráig.Jó étvágya volt már kis koban is. Igazi kis húsos gombóc volt. Sokan mondták,hogy toljam ki az etetést,mert 3 óránként kell ennie a gyereknek. De én inkább maradtam az igény szerinti szoptatásnál.

Még hasfájós sem volt soha.

Nyugodtan szoptasd akkor amikor kéri. Meg inkább azt mérd,hogy 1 hét alatt mennyit hizik.

2008. ápr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is nagyon gyakran kért szopit, tudnod kell, hogy a tápértéke sem egyforma a tejnek, reggel vizesebb, este és éjjel zsírosabb; a könyvekben megadott átlagszámok ÁTLAG számok, nem szentírás, hogy minden babának annyiszor annyit kell ennie... méregetni sem érdemes, csak stresszeled magad, aztán még annyi tej sem lesz. Tudom, hogy nehéz abbahagyni, a legjobb lenne, ha heti egyszer azonos időben (pl fürdésnél) megmérnéd a súlyát, abból látod, gyarapszik-e, ha igen, teljesen mindegy, mennyit szopik!!!

Nem cél, hogy minél ritkábban egyen, hagyatkozz a jelzéseire nyugodtan, minél többet szopik, annál több lesz a tejcsi :)

2008. ápr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A babának még tényleg nincsenek elrontva az öszönei, de egy anyukának, aki túl sok helyről kap tanácsokat már el lehet...

Ugyanis a pici nem azt mondja, hogy "éhes vagyok" hanem "szimplán" sír.

kis idő kell anyának és apának, hogy metanulják melyik sírás mit jelent.

Akkor is sír, ha éhes, ez igaz, de akkor is, amikor, nyűgös, vagy álmos, vagy éppen fáj a hasa! amire persze anyuka megeteti megint.

reakció: cici a szájban, mama közelsége és a finom édes tejci megnyugtatja a picit akinek már félig kiürült a gyomra. Talán éppen a gyomra fáj, ezért amikor az ingert kap, kicsit lecsillapodik.

De eredmény képpen (a legjobb indulattal) gy két hónapos kisbaba gyomrát túlterhetük, mivel nem volt üres nem is eszik már olyan sokat, lassabban is eszik, esetleg csak nyammog. eretleg romlik a szopási technikája is ezzel. Anyu stresszes, pici gyomra folyamatosan működésben, egyre hasfájósabb, a család egyre idegesebb.


én a mondó vagyok:

renszert kell vinni a baba életébe, ha azt saját maga még nem tudta kialakítani. ugyanis hiába tudja a baba hogy mit akar. elég szegényes a szókincse ahhoz, hogy mindent a szülők tudomására hozzon.

Sok türelmet és megfigyelést igényel, ha már odáig jutottunk, hogy 2 hónapos és két óránként etetünk.

valószinűleg már hozzá szokott, hogy ez van, tehát a változtatást zokon fogja venni, mivel az evés nem csak az éhségét csillapítja egy ilyen pici csecsemőnek, hanem a szeretet éhségét is! tehát ritkább dajkálás, rikább anyut jelent, ami a baba számára kevesebb szeretet csomag.

Ne felejtsük el, hogy egy ekkora gyerek már igen ügyesen tudja manipulálni a szüleit! főleg, ha első gyerek!!!

Ha nem túl vékony, és nappal eleget eszik, akkor az éjszakai szoptatásról le lehet állni! valószínüleg nem azért kel fel, mert éhes, hanem mert jó érzés anyuval lenni, és tetszik neki a foglalkozás!


ajánlom a suttogó könyveket, és a baba első 12 hónapját, vagy Spock-ot.

Bár szerintem szinte bármelyik könyvet nyitod ki babákkal kapcsolatban, velősen annyit találsz:

figyled meg a jeleket: nem csak sírása más és más, de arckifejezése, testtartása is, és csak az után cselekedj, ha meggyőződtél arról, hogy mit is akar közölni!

Ha minden sírásra ugyanaz a reakció (legyen az dajkálás/etetés/ringatás) hozzászokik, és az első nyikkanásra el is fogja várni, mert a szeretettel azonosítja.

szóval csak ügyesen!

2008. ápr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!