Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes csecsemőmet kizárólag...

5 hetes csecsemőmet kizárólag tápszerrel és minimális Női tejjel etetem. Sajnos elapadtam nagyon hamar. Rágebben hamarabb kezdték a hozzátáplálást. Mit tegyek, Több tápszert adjak?

Figyelt kérdés
Olvastam a Dr Spock könyvében, hogy hamarabb is el lehet kezdeni a hozzátáplálást.5 hetesen a babám 4,71kg, napi 6*eszik 150-160ml tápszert, de még mindíg éhes. Pedig ez is sokkal több az adagjánál. El lehet hamarabb kezdeni a hozzátáplálást?
2009. máj. 22. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen,a tápszereseknek előbb el szokták kezdeni a hozzátáplálást, de ez az előbb, ez is csak 4 hónapos korban!

Addig tápszer.

A mennyiségre nagyon nehéz mit mondani, minden baba más, ami az egyiknek sok, a másiknak a duplája is kevés... Tapasztalat mondatja velem, 3 gyerek mellett!

2009. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, nálunk is ez volt. Tápis babákra azt mondják, 4 hónapig várni kell a hozzátáplálással. Én 3,5 hónaposan kezdem el, a védőnő tanácsára, addigra szegénykém már teljesen tápos lett. Most fél éves, gyönyörű, nyugis, vidám, egészséges baba. Szerintem várj vele minimum 3,5 hónapos korig. Addig bőven elég a tápszer (és a nagy melegre való tekintettel némi babavíz, vagy tea, ha elfogadja).
2009. máj. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

Az nem igaz,hogy csak 4 hósan lehet elkezdeni...

A lányomnál elkezdtem 3 ónaposan az almát répát...Inkább azt adtam mikor még éhes volt,mint több tápszert....

Meg tejpépet.Már van 3 hós kortól adható.

2009. máj. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok, aki 3,5 hótól hozzátáplálom. Anyám mesélte, hogy mi már 8 hetesen kaptunk almát keksszel. De ilyet tenni manapság nem lehet, az "új divat" miatt, vagy szerint...
2009. máj. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elsőre is köszönöm a kedves hozzászólásokat. Nah, ez a 8 hetes dolog, ezzel macerál anyukám is, hog ybezzeg az ő idejükben:)))
2009. máj. 22. 21:40
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Én erre szoktam anyukámnak reagálni, hogy igen, talán ennek köszönhetem, hogy allergiás vagyok... Hogy nem sokáig szoptattak régen, meg lehetett tehéntejet adni, stb. Régen nem tudtak annyi mindent és még régebben nem éltek annyi ideig az emberek.

Ez a fejlődés, minél jobban megismerjük, mi jó a szervezetnek, annál tovább élhetünk.

Ezért javasolják, amit javasolnak.

Természetesen fizikailag lehetséges pépeket adni egy kisbabának, csak nem javasolt. De ha nem indokolja semmi, akkor miért nem jó a tápszer?

2009. máj. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Ismét a 2. vagyok. Én nem vagyok allergiás, és 8 hetes korom óta kaptam almát-kekszzel, és egyebeket.


De Te, kérdező, azért várjál legalább 3,5 hónapig, ki fogja bírni táppal a kicsi. Az enyém is kibirta, sőt, imádta és imádja a mai napig a tápszerét. Szerencsére.

2009. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én asztmás vagyok, a tehéntej végett... De sem a gyümölcsökre se semmire nem vagyok allergiás. Én csak kérdeztem, meg megijedtem, mert a fiam most volt 5 hetes 4,71kg. Szereti nagyon a tápszert, de napi 6X eszik belölle minimum 150 körül. Rémiszget a háziorvos, hgoy túletetem, elhízik, cukros lehet... de nem bírom hallgatni, hgoy ordít amikor éhes.. nincs hozzá szívem.. Kinek lenne egyáltalán...
2009. máj. 23. 08:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy barátnőm két hónapos korban már csak szilárdat tudott adni, mert a kicsije minden tejneműt kihányt. Azt azóta sem issza-eszi, de nem allergia miatt, és már 4 éves, életteli, boldog és okos, szép stb. gyerek.

Az, hogy ki mikor lesz allergiás és mire, csak csekély mértékben dönti el a kiskori evés. Én 4 hónaposan már csak tehéntejet és Oriza rizsnyákot kaptam, és tessék, itt vagyok, max. porallergiám van.

Hála a szoptatásért, ha lehet, és hála az élelmes babagyomorért, aki idejében a legjobbkor megeszi azt, amit kap.

Ha nincs semmi baja a kicsinek, nyugodtan elkezdheted a hozzátáplálást.

Női tejből nem kaptok egyébként eleget? Csak mert írtad, minimális... Gondolom, nem adnak le sokat...

2009. máj. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos heti 7 decit kapunk, kipasztőrőzve azt is, alig táplál. A tápszert, meg hagyjuk. Hát elkezte az alma-burgonyát nyaldosni, de csak ismerkedik. MInden étkezés elött egy picit a szájára kenem. mosolyog, cummog, s érdekes, nem fáj a hasa...
2009. máj. 25. 04:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!