Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy tudnám megtanítani cumizni?

Hogy tudnám megtanítani cumizni?

Figyelt kérdés

Kislányom lassan 4 hónapos, nem cumizik, kilöki a nyelvével már az első pillanattól kezdve. Ez jó, gondoltam eddig, de most pár napja megtalálta a hüvelykujját és azt eszi :(

Mit csináljak? Próbáltam már szilikonos és gumis (gyógyszertári) cumit is, de kilöki mindkettőt. Nyálkendője van, azt rágja is, de egy idő után azt is elejti és jön az ujjacska...


2009. máj. 19. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:

A lányomnak sem kellett a cumi. A hüvelykujját pedig azért tömte, mert bújtak a fogai. Leszokott arról is.

Mondjuk születése óta minden játékot nyal, rág. És ez sajnos még most is igy van. Van egy könyve már össze-vissza ragasztottam, mert tépi a fogával, de az a legkedvesebb játéka.

14 hónapos múlt

2009. máj. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az enyém cumizik,rájött a technikára. Vagy nem kell neki a cumi,vagy nem jó neki a méret. Nekünk most Nukos van,annak bucis a vége,kisfiam nagyon szereti,3 hós,de a cumi 6 hótol van.A másik cumija viszont még újszülött méretű és normális lapos cumi,azt is szereti.
2009. máj. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kislányom 9 hetes és nekem sem akart cumizni. Kipróbálta nagyobb cumit és azt szívja. Én is attól féltem hogy az újjára szokik.
2009. máj. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért baj, az hogy ha az ujját szopja??

Az én 5 hós fiamnak sem kell a cumi, már 7 hetes kora óta megtalálta az ujját. :)

2009. máj. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én babám igaz még csak 8 hetes, de 2 hete tud csak cumizni. Az elején ő is kiköpdöste a cumiot. De aztán rájöttem, hogy nem feltétlenül "köpdösi", hanem nem érzett rá a ritmusra, amivel szopizni kellett. Így olyat vettem, aminek nincs kallantyúja, csak egy gomb a végén és a gombhoz tettem az ujjam és úgy 5 mp múlva már szépen el is kapta. Aztán már csak egyszer kétszer kellett tartani a cumit.


Én nem tartozom a cumit ellenzők táborába.

2009. máj. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!