Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tornától tényleg savas lesz a...

Tornától tényleg savas lesz a tejem ha szoptatás előtt kevesebb mint egy óra telik el?

Figyelt kérdés
Lehet kis súlyzókat is használni igaz?Kérem csak hozzáértők válaszoljanak,tehát edzők..stb.Köszönöm.
2009. máj. 14. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az edzés során (főleg ha súlyzós) apró mikro sérülések keletkezhetnek az izomrostokban, amikből tejsav szabadul fel és kerül a véráramba. Ez a véráram közvetítésével eljuthat a tejbe hiszen az is a vérből kiszűri az anyagokat.

Én 2-3 órát javasolnék mindenképp, vagy pedig nem súlyzós edzést, hanem kardiót.

2009. máj. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint ugyan nem vagyok edző, de a barátnőim közül többen oktatók, és hosszú évek óta sportolok. Szoptatás alatt is edzettem, ahogyan ők is. Szóval önmagában a testmozgástól nem lesz "savas" a tej, arra kell figyelni, h' nagyon fokozatosan kezdj hozzá. Első nap csak negyed óra kis intenzitással, majd kb. egy hét alatt el lehet jutni a 60 perces edzésekig, ha minden nap csinálsz valamit. Ezen kívül nagyon fontos a bemelegítés és a végén a nyújtás, mert ezzel elkerülöd az izomlázat, ami miatt tejsav választódik ki az anyatejbe. Tehát nem azon múlik, h' a szoptatás előtt mennyivel tornázol, hanem hogy okosan csináld. Minden jót!
2009. máj. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én minden nap tornázom és szoptatok, van, h a torna felénél éhezik meg a manóm. A lényeg, h a durva izomlázat tényleg kerüld. Ja, néha futok és biciklizek is, eddig nem befolyásolta a szoptatást. A fiam 4 hónapos, csak anyatejes :)

2009. máj. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
a futás és a biciklizés is kardio:)
2009. máj. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!