Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan vehetném rá a babámat,...

Hogyan vehetném rá a babámat, hogy abból a ciciből is erősen szívjon, amelyikből nehezebben jön?

Figyelt kérdés
A csecsemős a kórházban a bal mellemen mutatta meg, hogyan kell átmasszírozni, meg lefejni, amikor először bedurrant. A jobb mellemen én próbálkoztam, persze nem voltam olyan ügyes, mint a csecsemős... Így a jobb mellemben nincs is annyi tej, meg nehezebben is jön belőle. A babám már alig akar enni belőle, szinte számít rá, hogy úgyis előbb-utóbb átteszem a másikra. Hogy érhetném el, hogy ezt a mellemet is erősen szívja, hogy legyen benne több tej? Vagy fejjem ezt a mellet minden evés után?
2009. máj. 14. 09:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon jó az ötlet: mindenképpen érdemes fejni a "lustább" mellet minden evés után, hogy fenntarsd és növeld a tejmennyiséget, könnyebbé tedd a tejtermelését.

Nagyon bevállt módszer a "szopi alatti fejés". Amikor a babát mellre teszed, a tejcsatornák mentén finoman masszírozd a melledet, mindha fejnél. Ne nyomdd erősen, de határozott mozdulatokkal ujjbeggyel simítsd a felülről a mellbimbó irányába a melled, ezt ismételd meg körben az egész mell felületén. Ha szopi közben így segíted a tej előrehaladását, a baba könnyebben jut hozzá a tejhez és mikor jön a tej, ösztönösen is erősebben fogja szívni. Ezt addig folytasd, amíg sikerül aktívan szopizni. Ez a módszer segít a tejutak járhatóvátételében is, ha netán dugulás lenne a baj.

Sok sikert kívánok és ha további kérdésed van, vagy pontosításra van szükséged érdemes ellátogatni a www.lll.hu oldalra, ahol a hasznos infókon kívül hivatásos szoptatási tanácsadókhoz is fordulhatsz. Garantáltan tudnak segíteni.

2009. máj. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!