Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg több lesz a tej, ha...

Tényleg több lesz a tej, ha váltott mellből szoptatok és nem fejem le mindig mind a kettőt, csak azt amelyikből szopizott?

Figyelt kérdés
2010. máj. 21. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is a tejmennyiséggel van gondom, én mindkét mellből szoptatok minden alkalommal és mindkettőt lefejem utánna. Sajnos sokszor még így sem elég a kislányomnak a tejci. De szép lassan úgy vettem észre, hogy növekszik a mennyiség. Szerintem minnél gyakrabban fejsz, annál több lesz a tejed, a mell felveszi a ritmust!

Sok sikert!

2010. máj. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én tejadó vagyok, bőven van tejem, de fejnem kell, hogy ez ne csökkenjen. Csak egy mellből etetek, mert elég szerencsére, de szopi után mindkettőt lefejem az utolsó cseppig. Minél többet és többször fejsz, annál több termelődik!
2010. máj. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha váltott mellből szoptatsz és nem fejed le a felesleget, ez nem a tejmennyiséget fogja megdobni, hanem a babádnak hasznos: így mindig hozzájut a zsírdús, hátsó tejhez is, és megfelelően fog fejlődni. De csak annyi tejed lesz, amennyi neki éppen elég, felesleged nemigen lesz.
2010. máj. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem. De felesleges lefejni,mert előfodulhat,hogy a köv. szopinál pont emiatt lesz kevés a mennyiség.
2010. máj. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó én is azt hittem, de nem így van, mert a tej 60-70%-a etetés közben termelődik, úgyhogy ez nem igaz hogy nem marad a következőre. Mondjuk én mindkettőből etetem és mindkettőt le is fejem. Bár túl sok nem marad a végére, én is szeretném növelni a mennyiséget,azért csinálom így.
2010. máj. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is tejleadó vagyok, minden evés után mind a két cicit fejem, 15-15 percig. 8 hónapja!

Amikor úgy látom, hogy kevesebb a tejem, függetlenül a babám evési szokásától elkezdem, 2,5 -3 óránként fejni. Ilyenkor is 15-15 percig fejem. 3-4 napig elég így csinálnom és újra van sok tejem.

Nem lesz kevesebb a tej, ha fejés után egy 3/4 órával tettem mellre a fiam, akkor is jóllakott!

2010. máj. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, ez tévedés. Akkor lesz több a tej, ha mindkét mellből szoptatsz, hisz ez a legnagyobb inger a tejtermelésre.
2010. máj. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy haverom besegít a barátnőjének, amikor lefejni akarna, ő megoldja neki :)

Imádja a tejet, szerintetek ez túlzás? :)

2010. máj. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!