Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mivel vigasztalódtatok, hogy...

Mivel vigasztalódtatok, hogy nyugodtatok bele, hogy vége egy korszaknak?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul érzem magam, és sírni tudnék, hogy nem elegendő a tejem a 4 hós babámnak. Hogy tettétek túl magatok rajta? Sokan vagytok így, hogy ilyen korán kevés a tejci. Tudom ennek is örülhetek, hogy legalább eddig is tudtam csak anyatejjel etetni, de már pótolnom kell:\'( De azért még nem adom fel!


23 éves anyuka


2009. máj. 14. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
először is ne érezd magad rossz anyának, mert pótolnod kell. Gondolj bele mit érezhet az, aki első pillanattól kezdve nem tud szoptatni. És ne add fel a dolgot. Elmesélek vmit: 2 hós volt a pici fiam, amikor bekerültem a kórházba a vesémmel...megműtöttek. 2 hetet voltam a kórházban a kisfiam ez idő alatt nem szophatott. Amikor hazajöttem nem tudod a 2 mellemből 20 ml kiszopni...nem adtam fel. Kapott tápit meg amikor csak tudtam szoptattam. Most 11,5 hós és még napi 2x szopik. Kitartás
2009. máj. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem 4 hós volt a lányom, mikor megjött a mensim, és ezzel egyidőben egyik napról a másikra elapadt a tejem.

Két hétig kitartott a fagyasztóban lévő mennyiség, de már hozzá kellett néha pótolnom táppal, és mikor az elfogyott, onnantól tápszert kapott és bevezettem a gyümiket is hamar.

A tejemet kb két hónapon keresztül próbáltam visszahozni homeo-bogyók, more milk, teák, spec étrend, fejésfejésfejés stb - de nem sikerült, a végén inkább abbahagytam az önsanyargatást, mert láttam, hogy a lányom cici nélkül is ugyanolyan kiegyensúlyozott, jól fejlődő baba maradt, mint korábban volt. igazából úgy tűnt, neki kevésbé hiányzik a szopi mint nekem, és meg merem kockáztatni, nem is viselte meg a dolog különösebben - nem úgy, mint engem.

De muszáj volt beletörődnöm, nem tudtam változtatni rajta, és ha az észérveket veszem, akkor a 4 hónap szopi alatt tulajdonképpen megkapott egy csomó immunanyagot, és az alap védettséget is megszerezte.


Neked pedig, ha még nem apadt el teljesen, van rá lehetőséged, hogy még sokáig szoptasd a babádat! Sok kitartást kívánok, és ne feledd: nem akkora tragédia ez, mint ahogy most érzed. Fejj sokat, azt is megkaphatja pótlásként, meg ha csak 2 kortyot szopik is ki, akkor is tedd mellre, mert azzal a két kortynyival is több lesz legközelebbre!

2009. máj. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék az előzőhöz, nekem is olyan ngy és fél 5 hós korában pótolnom kellett estére mert csak az egyik mellemből volt hajlandó enni, a másikat hiába fejtem elapadt.

Mivel egy mellből mindennap 10-12 szer szopizott,maradék időben meg a másik mellemből próbáltam tejet csiholni ezért teljesen kikészültem, nem aludtam, sírtam,és már a védőnő mondta hogy adjak neki pótlást estére mert így meg a kimerültségtől fog teljesen elmenni a tejem.

Szóval nagyon sírtam, nagyon xar érzés volt, de belenyugodtam.

7 hónapos koráig szinte csak szopizott, az esti tápis kiegészítés az megmaradt, de végül 1 éves koráig szopizott reggel este.

Aztán azért sírtam mert egyik napról a másikra végleg lemondott róla:(( Dehát ez van:)

A lényeg hogy a kiegészítést mindig szigorúan a szopi után adtam.

2009. máj. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, kb 4hos volt lányom mikor potolni kezdtük, és dokinéni mondta, h a kostolgatás is mehet. Ezt nem bántam meg, mert mindent szépen eszik és elfogad!

Hát ami engem nagyon bántott a dologban, hogy 5 hosan viszont teljesen leválasztotta magát- nem volt hajlando elfogadni a cicit- Xnap közös sirás és küzdés után hagytam...azota már 9hos leányzo.

Minden jot Nektek! és ez még nem a világvége.

A kötödés hidd el megmarad!!!

2009. máj. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

11:55ös vagyok és én is 23éves vok

Még egyszer: Fel a fejjel!

2009. máj. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek!

Még próbálkozom:)

Szép napot!

2009. máj. 14. 12:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!