Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fogyás szoptatás alatt. Most...

Fogyás szoptatás alatt. Most akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Ugyebár azt mondják szoptatás alatt tilos a fogyókúra, mert méreganyagok kerülnek a tejbe, de akkor mi van azzal aki nem fogyózik csak fogy? 4 kg-t fogytam semmit se csináltam érte az utóbbi 2 hétben és ez már rég nem víz mert már 2 hónapos a fiam és amúgy sem voltam vizes. Most akkor én is "mérgezem" őt?
2011. nov. 30. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem magát a fogyást tiltják (ami amúgy egyeseknél tök természetes a szoptatás alatt), hanem inkább a megterhelő sportot és a fontos ételek mellőzését.


Én is fogytam szoptatás alatt, és semmi bajunk sincs a lányommal. :)

2011. nov. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Dehogyis. A "természetes fogyás" az más.

Legalábbis remélem. :o)


Én mindkét gyermekem szoptatásakor rengeteget fogytam, szoptatás végére összesen 5-6 kilóval kevesebb lettem a kiinduló súlyomnál, pedig 20-20 kilót mindkétszer felszedtem...

2011. nov. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindkettőnél sokat fogytam, mindkettő tök egészséges.

Természetes fogyás más, mint a mesterséges.

2011. nov. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mesterséges fogyás?az milyen? Leszabdalják rólad a hájat???

Ekkora hülyeséget:)

Szoptatás alatt (és nem csak akkor,hanem mindig) tilos: KOPLALNI,minősélgileg vagy mennyiségileg éheztetni az embernek magát,azért,hogy megszabaduljon a súlyfeleslegtétől

LEHET: sportolni pl: torna,bicikli,úszás

EGÉSZSÉGESEN étkezni,értsd ezalatt kerülni a fehérlisztes,cukros,zsiros,olajos nehéz ételeket pl péksütemények,csokik,egyéb édességek,zsiroskenyér,gyorséttermek stb gondolom ezt nem kell mindet felsorolnom . Helyette teljes kiőrlésű kenyér,durumtészta,barnarizs stb sok zöldség,gyümölcs is mehet bár némelyik módjával.Hal,szárnyashusok,tojás,tejtermékek

Ha kevesebb kalóriát viszel be,mint amennyit elégetsz,akkor fogyni fogsz.

csak a magyar ember valamiért azt hiszi,mindenféle hiánybetegsége lesz a gyereknek,ha szoptatás alatt nem inditja a napot túróstáskával ,kakóscsigával,nem iszik meg egy nap 3 liter cukros üditőt..Az meg egyenesen életveszélyes,ha tornázik szoptatás alatt,meeee' hát a méreganyagok kéremszépen ...

kiváncsi vagyok,tudja e egyáltalán valaki ,miről beszél amikor ezt a nagyon felkapott méreganyag szót emlegeti:)


Szüval nyugodtan "fogyózhatsz" a fent leirt módon,semmi bajod nem lesz,ha nem szoptat az ember akkor is igy kell lefogyni,nem koplalással

2011. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Mesterséges fogyás?az milyen? Leszabdalják rólad a hájat???"


Mesterséges alatt azt értettem /értettük, amikor valaki diétázik, "fogyasztóport iszik" stb. azért, hogy fogyjon,és így a normálisnál gyorsabb ütemben adja le a kilókat "természetes" alatt pedig azt, ha valaki semmi szándékosat nem tesz azért hogy fogyjon, mégis fogy (mint pl. én), vagy ide sorolnám még az általad említett kontrollált táplálkozást és sportot is.

2011. nov. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mellesleg ha leszabdalják rólad a hájat (mert ilyen is van), az is mesterséges. :o)
2011. nov. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én írtam a mesterséges fogyást.

Pl mesterséges fogyás az, ha nem eszel egész nap, böjtölsz, vagy bármi idióta sztárdiétát követsz.

Mit nem lehet ezen érteni.

Én "természetesen" fogytam, ergo ugyanúgy ettem mint máskor (elég sokat eszem), szoptatás hatására mégis vézna lettem.

2011. dec. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát én nme magamtól fogytam!Vagyis ahogyTi hívjátok nem természetesen...

De diétetikus ésszoptatási szaktanácsadó véleményét kértem ki előtte!

14 hós volt a lányom, mikor úgydöntöttem elég, és haesetleg abba is marad a szopi nem leszlelkifurdim!

Én majdnem teljesen kihagytam a szénhidrátot azétrendemből!

Szóval amit ettem!Naponta3*!Az nyers zöldség (ebéd és vacsora)Hozzá bármilyen husi, bárhogy bármekkora adag!

Reggelire ált rántotta,vagy bármilyen tojás, virsli...ÉS ekkor engedtem egy kis graham kenyeret magamnak!

De ebéd és vacsi csak fehérje, és zöldség!Februárban kezdtem, továbbra is igény szerint szoptattam a lányom, és júliusra kevesebb kiló lettem mint aterhesség előtt voltam!(16 kilótfogytam)Akkor mondtam a férjemnek, hgyjöhetatesó!

Így elkezdtem több szénhidrátot fogyasztani, de csak teljes kiörésűt és csak délelőtt!Augusztusban várandós lettem, és mostvagyok 17 hetes tartom az étrendem (mindent eszem,csak nem mindegy mikor)Legalább 2* jóllalom!

11 hétig rosszul voltam, ígysajnos még 6 kiló lement!De ebből már 2 visszajött!17 hetes várandós vagyok, a nagyobb lányom mégszopizik, és a vérképem tökéletes!Szóval lehet szopi alatt is csak okosan!

2011. dec. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A napi 3 étkezés helyett 5-6 kevesebb jobb egyébként
2011. dec. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9:00-ás vagyok!


Szerintem mindenkinek ki kell tapasztalnia melyik "fogyókúra"Életmódváltás felel megaző igényeinek!

Én csak ígytudok fogyni!És nem érzem kínlódásnak, lassan egyéve tartom!Még terhesen is!ÉS jól vagyok!


Énpl nem bírok 3-nál többször enni egy nap!Én aztvettem észre hogyaszervezetem igényli arendszert, és azt több kajával nme tudtuk megoldani...Így van rendszer, ninncs csipegetés...Nekem ez vált be és az én szervezetem ígyegészséges!Nem mindenkinek válik be az 5 étkezés!De azsem amit én csinálok!Nekem eza tökéletes!

ÉS orvossal konzultálvacsináltam azelején amíg megnme tanultam azalapvető szabályokat!

2011. dec. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!