Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek ha van tejem...

Anita0802 kérdése:

Mit tegyek ha van tejem viszont a mellbimbóm túl nagy a babának ezért nem tudd belőle szopizni?

Figyelt kérdés
a a kiemelőt, védőt próbáltuk de nem vált be. Mindenki azzal piszkál (védőnő, gyerekorvos, család, stb. ) hogy szoptassam és ne etessem cumis üvegből mert nem alakul ki a szopóreflexe. Ti mit csinálnátok a helyemben?
2011. nov. 27. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Annyira nem lehet nagy, hogy ne tudjon szopni belőle.

A cumisüvegek cumija sokkal nagyobb, mint egy mellbimbó.

Lehet hogy a technika rossz csak.

Itt tudsz segítséget kérni: [link]

Vagy nagyon ajánlom, a Kismama-Szoptatás c. könyvét, nagyon hasznos tanácsok vannak benne, nekem sokat segített.

A legfontosabb, hogy ne add fel, és ne keseredj el!

2011. nov. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első véleményét osztom.

Szoptatási tanácsadó, méghozzá IBCLC-s.

A www.lll.hu oldalról! (Máshol is lehet találni, de itt sokan vannak, valakit biztosan elérsz...)

2011. nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerem a problémádat, az én fiam sem tudott szopni, mert fuldoklott a mellbimbómból. Senki nem tudott normális tanácsot adni, a védőnőm írt a LLL-nek is, és nem is válaszoltak. Nálam úgy volt, hogy a jobb mellbimbómat nem tudta bekapni, a balból tudott enni. Ezért én fejtem, és néha szopott, néha cumisüvegből adtam neki. Szerencsére nem lett cumizavaros, de ha ettől félsz, akkor add oda neki kiskanállal. Nem tart örökké egyébként, mert a baba hamar nő. Kb. 3 hónapos korától már tudott rendesen szopni.
2011. nov. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Azért annyira ne félj a cumisüvegtől, mert te is abba a hibába esel, mint én... Korántsem biztos, hogy cumizavaros lesz, ha alkalmanként adsz neki üvegből (megpróbálhatod).

Én kb. 2 hónapos korától egy mellből szoptattam, a másikból soha nem jött semmi, és csak szenvedett. Cumisüveget sose adtam a szájába. Aztán 6 hónapos korában jött a foga, kiharapta a mellemet, a másik meg nem kellett neki, mert üres volt. A cumisüvegtől ordított. És ott üvöltött az éhes gyerekem, én meg a fogamat összeszorítva bőgtem a fájdalomtól. De utána legalább nem volt éhes. Ez se egy megoldás. :(

Amúgy mennyi idős a pici?

2011. nov. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Szoktál előfejni? Azzal összehúzódik a bimbó és így könnyebb bevenni.

Elég nagyra nyitja a száját a babád? Jól veszi a szájába a bimbót? Ha nem, akkor ezt kellene kicsit megsegíteni. Nagyon fontos a jó ráharapási technika! - És ha a babád érzékeny a cumira, akkor az sajna pont ezt fogja nehezíteni...

2011. nov. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!