Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kéne ennie a két és...

Mennyit kéne ennie a két és fél hetes fiamnak? 3600 grammal született.

Figyelt kérdés
Volt olyan, hogy csak 20-at, de volt, hogy 100-at, vagy még annál is többet evett. Persze a 20 után bealszik, aztán felkel és sír, tehát tudom, hogy ez nem elegendő. Eddig a 70-re álltunk rá, de gondolom már többet kéne ennie.
2011. nov. 3. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha szoptatod, akkor ne méricskélj. Teljesen normális, ahogy eszik. Ha nagyon aluszékony, akkor megpróbálhatod szopi közben picit ébren tartani, de mivel elég nagy súlyú, még ez sem igazán szükséges.

Bízd rá, tudja, mennyire van szüksége.

A mérleget naponta egyszer használd, esténként, mindig ugyanabban az időben (pelus nélkül mérd), így jól nyomon követhető a gyarapodás.

2011. nov. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én még naponta sem mérném, a gyerekdokink szerint is hülyeség, ha nagyon aggódik a kismama, akkor mérje hetente egyszer, de jobb, ha csak havonta.

Ha igény szerint szopiztatod, nem lehet semmi baj.

2011. nov. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem sárga a babád ,és szopizik, akkor a mérlege rakd el mert csak idegesíted magad. Szoptasd igény szerint, amikor ő kéri.És csak heti 1x mérjétek meg meztelenül. Ha megvan a heti 100-120 g gyarapodás akkor nincs gond. Hidd el így te is nyugodtabb leszel.

De nagyjából 60-100g ami ilyenkor már elvárható. de mi sem eszünk mindig egyformán.Nyugi nem fog éhen halni. védőnő

2011. nov. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy én is egyet értek azzal, hogy felesleges a mérleg (főleg egy közel 4 kilós babánál), de azt az anyukát, aki eddig szopinként méricskélt, szerintem megnyugtatja a napi egyszeri mérés. :o)
2011. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De ha 20 perc szopi után csak 20-40 körül eszik, akkor megint felsír és így legalább egyből tudom, hogy az a baj.

Tegnap este mértem a súlyát, 3930 gramm, gondolom ez megfelelő, főleg, hogy 3360-al jöttünk ki as kórházból. Két hét alatt 570 gramm növekedés.

2011. nov. 4. 09:21
 6/7 anonim ***** válasza:
570 gramm egy hónapra is megfelelő lenne.
2011. nov. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen gyarapszik a babád,ne idegeskedj. És inkább tényleg rakd el a márleget, mert ezen fogsz folyamatosan rágódni. Ha felsír fél óra múlva akkor rakd cicire, ha nem az a gondja akkor úgysem fogadja el.Csak így tovább!!védőnő
2011. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!