Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez már az elválasztódás?

Ez már az elválasztódás?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva 10 hónapos lesz a kislányom. Egy hónappal ezelőtt még nagyon kevés szilárd ételt evett naponta (30 ml), ezért elkezdtem étellel kínálni már inkább a szoptatások előtt (habár már nem emlékszem, mennyire alkalmaztam ezt a módszert és mennyiben maradtam meg inkább a szopi előtti vagy 2 szopi közti kínálásnál). Kb 1 hete, egyik napról a másikra nagy adagokat kezdett enni (pl egy egész alma, vagy 1-1,5 dl főzelék) és a napokban mintha teljesen el akarná hagyni a nappali szoptatásokat. Csak akkor kéri, ha aludni akar (délelőtti és délutáni alvás, majd esti, plussz az éjjeli 2 szopi). Ha egyébként kínálom, mindig csak másodpercekre fogadja el (akár egymás után többször). Inkább éhen van, semmint szopizzon. Egyéb ételt viszont elfogad.

Ezt most vegyem úgy, hogy a természetes elválasztódás része, vagy én rontottam el az egészet és választottam el (részlegesen) őt azáltal, hogy szoptatások előtt (napi 2-3x , leginkább ebédre) adtam neki egyéb ételt?


2011. okt. 18. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értem akkor elfogadja csak keveset szopizik. Azt mondják, ha nem fogadja el a cicit egy éves kor alatt akkor az inkább szopási sztrájkról van szó.

De ha elfogadja akkor szerintem csak abban a korban van amikor minden érdekli és holmi evés ne zavarja meg a játékban. A szilárd étel meg mivel új ezért még leköti a figyelmét. :)

Szerintem mindent jól csinálsz. :)

2011. okt. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én fiam 7 hónapos kora óta nem hajlandó nappal szopizni, annyira bele jött az evésbe, pedig hat hónapig anyatejen élt.

Nagy már a babád, nagyon jól csinálsz mindent, egyszerűen elkezdődött az elválasztódás. Biztosan lesznek majd időszakok, mikor megint többet vagy kevesebbet szopizna.

Nyugi ügyesek vagytok.

2011. okt. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!