Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez az elválasztódás jele lenne?

Ez az elválasztódás jele lenne?

Figyelt kérdés

10 hónapos a kislányom, 6 hónapos koráig kizárólag anyatejjel tápláltam. Jelenleg ebédre, illetve uzsonnára kap szilárd ételt, de eddig igényelte ezek után is a szopizást, ezt néhány nappal ezelőtt elhagyta. A délutáni szoptatás így teljesen elmaradt, ebéd után néha kéri a cicit, néha nem. Eddig szopott 5-6 alkalommal egy nap, most reggel és tízóraira szopizik, azután már van, hogy csak este, de sokszor elfordítja rövid idő után a fejét, és nem kell neki a mellem. Éjszaka mindig felébred még legalább 1x szopizni, de az is előfordul, hogy 2x.

Nagyon félek, hogy ez nem az elválasztódás első jele akar lenni? Szerettem volna sokáig szoptatni a gyermekemet, és valahogy megvisel lelkileg, hogy ilyen hirtelen elhagyott két szoptatás, félek, hogy teljesen leválasztja magát.

Tapasztalt anyukák, mitévő legyek?


2011. máj. 22. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyereke válogatja.

10 hónap is nagyon jó idő!


A nagyobbik lányom 13 hónapig, a legkisebb 26 hónapig szopizott.

A kisfiam 8 és fél hónaposan hagyta abba, még egy hónapig fejtem neki és üvegből itta, azután már azt sem (amikor tukmáltam neki a cicit, egyszerűen ráharapott, úgyhogy nem nagyon erőltettem).

:-)

2011. máj. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
1 éves kor alatt nem beszélünk elválasztódásról,hanem szopi sztrájkról
2011. máj. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem még kár aggódnod. Azért szopik ő még jó néhányszor egy nap, ahogy írod. Különben cumizik? vagy szopja az ujját? esetleg cumisüvegezik? mert ha egyiket sem, akkor szerintem biztos lehetsz benne, hogy ez még nem az elválasztódás, csak kevesebb lett az igénye, ami bármikor megnőhet. Nem mindig egyforma az étvágyuk.
2011. máj. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!