Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek baj, hogy csak...

Szerintetek baj, hogy csak ennyit hízott?

Figyelt kérdés
4 hónapos kisfiam az első hónapokban 1-1 kg-ot hízott. Most viszont 1 hónap alatt csak 40 dkg-ot. 3,27 kg-mal született, most 6,40 kg. Csak anyatejes, nem jelzi, hogy éhes maradna és több kéne Neki, éjjel is alszik végig. Tudom, hogy már nem fog és nem is kell Neki havi 1 kg - ot híznia, csak a védőnő rám ijesztett, mert azt mondta, hogy keveset hízott és már tejpépet meg majd tápszert akar adni Neki. Én viszont addig nem akarok amíg nem jelzi, hogy nem lakik jól és nem elég Neki az anyatej.
2011. szept. 9. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs miért aggódnod, hiszen már most majdnem megduplázta a súlyát. Az első időkben nagyon gyorsan gyarapodó babákra jellemző, hogy egy idő után lassítanak. Negyedszer tapasztalom ezt. Legkisebb csemetém elég extrém eset, 3.40-el született, most 2,5 hónapos, és 7 kg. Szintén anyatejes. Az első időkben heti 40-50 dkg-ot is felszedett, most az utóbbi két hétben 25 dekát hozott "csak" össze. Attól sem kell megijedni, hogy a nagy baba elhízott lesz. Nekem 3 már nagy, mindannyian normális, sőt inkább vékony alkatúak.

A helyedben én sem adnék még neki pótlást. Szólni fog, ha nem elégíti ki az anyatej:)

2011. szept. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális.Van amikor kicsit kevesebbet és van amikor többet híznak a kicsik és van olyan is amikor hetekig nem is híznak!

Csak nyugalom.

2011. szept. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a 40 deka pont elég! Már megduplázta a súlyát, amivel még ráérne 2 hónapot is. :)

szerintem ne aggódj, és az őskövület tudású védőnővel ne foglalkozz :D

2011. szept. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez volt, az első két hónapban 1200 és 990 gr-ot hízott, utána max 5-600 gr okat. Nekem a védőnő azt mondta ez normális, ha megduplázza a súlyát utána kevesebbet hízik
2011. szept. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!