Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem bírja ki a 3 órát,...

Ha nem bírja ki a 3 órát, mennyi idő után tehetem cicire, hogy elkerüljük a hasfájást?

Figyelt kérdés

A múlt hét hétvégéén nagyon sokszor kért enni a lányom. Nem tudom mennyi idő telt el a szopik között, mert akkor még igény szerint szoptattam. Meg is volt a böjtje, nagyon fájt a hasa, végig szenvedtük az utána lévő napot.

Ezt elkerülendő kérdezném, hogy mennyi idő teljen el 2 szopi között, amikor már nem lesz hasfájás?

Ugyanis ma is és tegnap is más fél- 2 óránként éhes. Este fél 9 kor van az utolsó etetés, utána már csak hajnal 3 körül éhes. Akkor kibírja, de napközben nem bírjuk tartani a 3 órát. De ez csak mostanában van így. Lehet fejlődési ugrás? Már a mellemből sem folyik 2 napja a tej, szívásra sem jön le már annyi. Lehet beáll a tejtermelés is?

Lányom 5 hetes.


2011. szept. 8. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
2 óra alatt emészti meg a gyomrocskája, ha ezt kibírjáto, nem fog fájni a pocija
2011. szept. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, valószínüleg beáll, és szerintem is nagyon jó, ha egy ilyen pici baba 2 órát kibír, arra törekedj.
2011. szept. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Törekedünk a 2 órára. Köszönöm szépen.
2011. szept. 8. 14:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én igény szerint szoptattam illetve szoptatok még most is. Sosem volt hasfájós, lehet csak szerencsém volt, de az is lehet, hogy mivel nem vártam meg míg nagyon éhes lett hanem amikor kérte cicire tettem. Egyik ismerősöm szigorúan betartotta a babájánál a 3 órát (mindenki ezt tanácsolta neki a környezetében), mire enni kapott szegény gyerek , komolyan fuldoklott annyira szívta a cicit. Mindig túlette magát , utána meg vissza bukta az egészet.Ez ment a kicsi 7 hetes koráig. Akkor már sírva hívott, hogy ő ezt nem bírja. Mondtam neki, hogy próbálja meg igény szerint szoptatni. A kicsi érzi, hogy mikor éhes és mikor nem. 1 hét alatt megszokta, hogy nem kell hányásig ennie magát, mert bármikor kaphat enni. Azóta eltelt 6 hónap és a legboldogabb időszakukat élik.


Próbáltad a Sab Simplex-et vagy az Infacolt? Hátha segít.


Ja és Nekem is éjjel tovább bírta/bírja , mint nappal. Szerintem azért, mert mélyen alszanak ilyenkor.

2011. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam semmit, mert csak az az egy nap volt ilyen. A védőnő is azt mondta, hogy túl sokat kapott enni.
2011. szept. 8. 14:46
 6/7 anonim ***** válasza:
42%
Ha3 órán belül teszed újra cicire, mindig az "üresebbre" tedd! Így nem jut annyi elsőtej (édes, cukros, ezért okozhat hasfájást) a kis szervezetébe! Nyugi, a melled sosem üres, akármennyi idő telik el a két szopi között! És igen, akár fejlődési ugrás is lehet :) http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..
2011. szept. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem a gyakori mellretétel okozza a hasfájást, hanem a túl sok előtej...

Ha 3 órán belül újra enni kér UGYANARRA a mellre tedd vissza. Szóval a majdnem üres cicit kapja vissza. A melledet 3 óránként váltsad.

Igy nem kinozod a babádat sem, mert kap cicit, ha kér, és megelőzöd a hasfájást is.

2011. szept. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!