Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislányom 5 napos, két napja...

Kislányom 5 napos, két napja folyto elalszik a cicin, nem lehet felkelteni. Kénytelen vagyok lefejni a tejet és cumibol adni neki. hogy tudnám szopira ösztönözni?

Figyelt kérdés
órákig eltart a szopizás mert eszik 5 percet és fél ora mulva ismét eszik éjjel is cumisüvegből megiszik sokat. mit csináljak szeretném szoptatni, fája cicim de sirva is szoptatom.segitsetek
2009. ápr. 13. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is ilyen volt. Besárgult? Mert olyankor aluszékonnyabbak, és lusták dolgozni a kajáért. Én is sokat ültem és szoptatam, de bízz magadba és a babádban, kialakul, fog szopikázni, még nagyon pici és nagy munka kiszopizni a tejcsit. Én huzikáltam kicsit fülét mikor láttam hogy elalszik, ahogy megébredt cicire tettem, én is fejtem, de azt nem adtam oda, hanem mindig csak cici, a mit lefejtem, beraktam a hűtőbe, 3 napot lehet ott taratani, az előző ami a hűtőbe volt lefagyasztottam, majd mikor eszik jó lesz hozzá kavarni. Szerintem próbáld inkább cicire tenni mindig és nem üvegből. Kis kitartás, és visszaszokik a cicire, csak add mindig azt.

De vigyázz a fagyasztásra, bármibe is teszed, legálább három zacskóba tedd utána egyenként lezárva, mert átveszi a hűtőízt és kitolja. Én így jártam.

Sok erőt nektek, és csak ügyesen.:)))

2009. ápr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem sárgult be a baba? Ezt úgy tudod megnézni, hogy kicsit sárgább a bőre, s a szemfehérje is sárgább. Ha besárgult, akkor hajlamosabb, hogy többet alszik, ilyenkor nógatni kell az evésre.

Persze szoptatni kell minden áron, mert úgy gyógyul ki a sárgaságból. Nagyon jól teszed, hogy lefejed a tejet, de én a helyedben azt semmiképpen sem adnám neki oda, mert le fog szokni a ciciről. A cumisüvegből munka nélkül folyik neki a tej, a mellből kiszívja, szerintem csak szoptasd, maradék tejet lefejed, s lefagyasztod!

Ha szerinted is besárgult a baba, érdemes gyermekorvossal beszélni!

2009. ápr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
4-5 órákat is aludt az én kicsim de van ugy hogy elejinte 5 percenként esznek kitartást majd alakul...
2009. ápr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisbabám besárgult ő is ezt csinálta szinte mindig elaludt evés közben piszgálgasd az állát,hogy felébredjen így tudod majd ösztönözni a szopizásra:)Nekem is sok gondom volt ezzel nagyon fájt már a mellbimbóm de aztán ez fél hónap alatt kialakult kiment belőle a sárgaság és ez rögtön el is múlt.Csak kitartás és keltegesd a kismanót:)2 hónapos baba anyukája
2009. ápr. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem nem sárgult be, most volt itt a gyerekorvos. minden rendben, azt mondta napi hat kajálást kikell birnia, de hogy ha folyton elalszik a cicin?
2009. ápr. 14. 10:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is folyton elaludt rajta. Mondták, hogy piszkáljam a száját, tarkóját, állát, fülét, húzzam meg kicsit a pajeszát. Na hát az én drágámmal csinálhattam bár mit, nagyon ritkán reagált rá. Eleinte volt hogy egy óránként evett, mert elaludt hamar, de volt, hogy 4 óránként. Aztán nagyon szépen beállt. Én csak akkor adtam neki cumisüvegből, ha orvoshoz kellett mennem és apa maradt vele. Nekem az is bevált, hogy többször büfiztettem, és akkor felébredt, és vissza tudtam tenni, és a hasa se fájt annyira.
2009. ápr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!